Ana sayfa / Teknoloji / İHTİYAÇLARINIZA ÖZEL TABLETLER

İHTİYAÇLARINIZA ÖZEL TABLETLER

 

                Bilgisayarlar laptoplarla diz üstü hale gelse de tablet haline gelerek çok daha fazla yaygınlaşmıştır. Marka olarak kalitesi de önemli olmakta, ancak performans özellikleri olarak ihtiyaçlarımızı tam olarak karşılayabilmesi de seçimler yaparken dikkat edilmesi gereken başlıklar arasında yer alıyor. Ekran özellikleri ve işlemci hızları ile uygun bütçelere hitap eden modeller çok daha fazla ilgi görmektedir.

Samsung, Casper, Apple, Asus bu alanda dev markalar olmakta ve genelde oyun için tercih edilen bu cihazların ram kapasitesi de oldukça önemli olmaktadır. En yaygın olarak kullanılan Ram boyutunun 1 GB olduğu görülmekte ve tercih edilmese de 512 MB kapasiteleri de bulunmaktadır. 8 GB değerleri gören bu alanda tabletlerde 2 GB ram da orta seviye kullanıcılar için oldukça yeterli bir özellik olmaktadır. Ekran tipine bakıldığında kapasitif ekranlar görülmekte ve IPS ekranların yanında daha mükemmel görüntü saplayan Retina ekranlarda tercihler arasında daha profesyonel özellikler olarak sayılabilir. İşlemci çekirdek sayısında ise 2 çekirdekli model seçenekleri fazla olurken orta seviye özelliklerde 4 çekirdekliler daha uygun olmaktadır.

7 ve 10 inç ekranlarda çok fazla kullanılıyor bunun yanında hangi amaç için kullanılacaksa ekran özelliklerinde bu özellikleri baz alarak seçimler yapmakta oldukça önemli olmaktadır. Aradığınız cihazları http://www.bilio.com/tablet-pc-c4793/ adresinde her açıdan karşılaştırmalar yaparak aynı ekranda bulabilir ve en doğru seçimleri hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

hakkında admin

Bunda Bakın

Samsung Telefonlar

  Teknoloji konusunda bir dünya devi olan Samsung, cep telefonu sektöründe ve özellikle akıllı telefonlarda ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir