iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

IŞİD’den Kaçan Gelinlerin İtirafları Kan Dondurdu

IŞİD’den Kaçan Gelinlerin İtirafları Kan Dondurdu

Rakka’da IŞİD’in ahlak polisliğini yaparken baskılardan bunalıp kaçan 3 Suriyeli kadın New York Times’a sohbet etti . 25 yaşlarındaki Aws , kuzeni 20 yaşlarındaki Dua ve 22 yaşlarındaki Esma , birey kaçakçılarının sayesinde Ülkemiz’ye kaçtı . Suriyelilerin aralarında kendilerine yeni hayatlar kurdular . Bir süreç IŞİD’li olduklarını ise herkesten gizliyorlar . İTİRAFLARI KAN DONDURDU Orta […]

23 Kasım 2015 Pazartesi - 28 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

IŞİD'den Kaçan Gelinlerin İtirafları Kan Dondurdu
Rakka’da IŞİD’in ahlak polisliğini yaparken baskılardan bunalıp kaçan 3 Suriyeli kadın New York Times’a sohbet etti . 25 yaşlarındaki Aws , kuzeni 20 yaşlarındaki Dua ve 22 yaşlarındaki Esma , birey kaçakçılarının sayesinde Ülkemiz’ye kaçtı . Suriyelilerin aralarında kendilerine yeni hayatlar kurdular . Bir süreç IŞİD’li olduklarını ise herkesten gizliyorlar .

İTİRAFLARI KAN DONDURDU

Orta Doğu’yu dehşete boğan IŞİD’in Suriye’de kale yaptığı Rakka’da milletçe çareyi kaçmakta ya da iş birliği yapmakta buluyor . New York Times muhabiri Azadeh Moaveni , IŞİD’in ahlak polisliğini yapan , aradıklarını bulamayınca da Ülkemiz’ye kaçan üç kadınla sohbet etti .

ANNE OLMASINA İZİN ÇIKMADI

Fırat Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı okuyan 25 yaşlarındaki Aws , kendisini istemeye gelen Türk militan Ebu Muhammed’i beğenip evliliği kabul buyurdu . Kocası cephedeyken o öbür IŞİD gelinleriyle zaman geçiriyordu yalnız kalsa da Ezidi kölelerinden şanslı olduğunun farkındaydı . Kadın olmak istedi ama komutanlar yeni babaların savaşmaya gönülsüz olacağını düşündüğünden kocası doğum kontrol hapı kullanmasını ifade etti .

YABANCI KADINLARLA KONUŞMALARI YASAKTI

Kuzeni 20 yaşlarındaki Dua’nın çiftçi babası , kızını Riyadlı zengin bir aileden gelen Suudi militana verdi . Çağdaş mutfaklı , klimalı bir eve yerleşen çiftin alışverişlerini hizmetçileri yapıyordu . Dua , yeni hayatından memnundu şayet boş zamanı çoktu . İki çocuk kadın , özgürce davranış edebilmek için geçtiğimiz şubatta kadınlardan meydana gelen Hamsa Tümeni’ne katıldı . Askeri ve dini eğitimden geçip bir ay arasında devriyeye çıktılar . Beraber her milletten kadın vardı şayet yabancılarla konuşmaları yasaktı . Nedeni Ise dedikodu yapıp başka bayanların daha bir sürü maaş aldığını öğrenmeleri istenmiyordu . Başka bayanların Ülkemiz sınırından alınıp Rakka’ya götürülmesinden 22 yaşlarındaki işletme mezunu Esma sorumluydu . Britanya’dan kaçan 3 liseli kızı da Esma karşıladı , Rakka’da bir otele yerleştirdi .

” DAR ÇARŞAF GİYDİKLERİ İÇİN KIRBAÇLANDILAR ”

Kestiği kafaları Rakka meydanlarında günlerce sergileyen IŞİD’le iş birliğinin keyfi uzunca sürmedi . Karakolda arkadaşı ve annesinin dar çarşaf giydikleri gerekçesiyle kırbaçlanmalarına şahit yaşanan Dua , kocasının Tel Abyad’da intihar bombacısı olup kendisini havaya uçurduğunu öğrendi . Derhal yine evlenmesi gerektiği bildirildi . Aws’a da kocasının intihar eyleminde öldüğü haberi geldi . Evlendirildiği Mısırlı militanı çok beğenmedi , zaten erkek iki ay bundan sonra firar etti . Esma ise bikiniyle denize girdiği , kadınlı erkekli dostlarıyla kafelerde bulunduğu günleri özlüyordu .

Üç kadın hiç zorlanmadan Ülkemiz’ye kaçtı . Güneydoğudaki Suriyelilerin aralarında İngilizce ve Türkçe dersleri alıyorlar . Bir süreç IŞİD’li olduklarını ise herkesten gizliyorlar .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler