iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

İsveç’te ‘sığınmacı’lar için gösteri düzenlendi

İsveç’te ‘sığınmacı’lar için gösteri düzenlendi

İsveç’in başkenti Stockholm’de yağmur altında toplanan yaklaşık 15 bin şahıs, ‘Mülteciler Hoş Geldiniz’ sloganıyla, Avrupa ülkelerinin sığınmacılara kapılarını açmaları için gösteri yaptı.

13 Ocak 2016 Çarşamba - 151 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yeşiller Partisi Gençlik Kolu Eş Başkanı Türk asıllı Semanur Taşkın’ın inisiyatifi ile hazırlanmakta olan ve içtimai medya üzerinden birleştirme edilerek ‘Mülteciler Hoş Geldiniz’ sloganıyla planlı eyleme İsveç Başbakanı Stefan Löfven ve Kültür Bakanı Alice Bah Kuhnke de katıldı.

 Medborgareplatsen Meydanı’nda birleşen eylemciler, sığınmacı kamplarındaki insanlık dışı uygulamaları ve birtakım Avrupa devletlerinin mültecilere yönelik politikasını eleştirdi. 

Eyleme İsveç Başbakanı Stefan Löfven, Kültür Bakanı Alice Bah Kuhnke, çok sayıda siyasetçi, bilgelik adamı, sanatçı, insanoğlu hakları savunucuları, çıplak maşer örgütü temsilcileri katılırken, İsveç’te canlı Türk vatandaşları da dayanaklık etmek verdi. Gösteride üzerinde, ”Aylan’lar ölmesin” ‘mültecileri sınırdışı etmeyin’, ‘mülteciler hoşgeldiniz’, ‘mültecilere insanoğlu namına bakın’ ‘Avrupa’ya geçişi engellemeyin’ ve ‘Aylan seni unutmayacağız’ kayıtlı pankartlar açıldı.

Basın personellerinin sorularını cevap veren İsveç Başbakanı Stefan Löfven, böyle insancıl müşterek eylemi tertiplediği için Yeşiller Partisi Gençlik Kolu Eş Başkanı Semanur Taşkın ve arkadaşlarına teşekkürname etti. Löfven, ‘Geçen hafta 3 yaşındaki Aylan’ın sahile vurmuş ölü bedeni hepimizi dikçe sarstı. Aylan’a yas tuttuğumuz kabilinden öbür yıldırı ve çatışmalardan yaşamını kaybeden füru düşüncesince de matem tutuyoruz” dedi. Löfven, Avrupa’nın ortasına sığınmacıları engel olmak düşüncesince duvarlar örmeyi bırakıp, tamamı Avrupa’yı yazık almaya çağırma ettiğini dile getirdi.

Yeşiller Partisi Gençlik Kolu Eşbaşkanı Semanur Taşkın ise akıbet günlerde Avrupa kapılarında art döndürülmeye etkin sığınmacıların sesi olamaya çalıştıklarını ve bundan böyle da onların sesini yansıtmak düşüncesince ellerinden gelenleri yapacaklarını söyledi. Dünyada 60 milyon sığınmacı ve bunun da 30 milyonunun bebek olduğuna ilgi çekici Taşkın, ”Biz gençlerin çığlıkları ümit ederim Avrupalı liderler çeşidinden da duyulur ve mültecilere huzur lüzumlu yardımları yaparlar” dedi. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler