Ana sayfa / Haberler / İzmir’de Büyük Operasyon! 35 Kişi Gözaltında

İzmir’de Büyük Operasyon! 35 Kişi Gözaltında

İzmir'de Büyük Operasyon! 35 Kişi Gözaltında
İzmir’de , savcılığın bilgisi dahilinde bu sabaha karşın farklı adreslere ameliyatlar düzenlendi . Gözaltına edinilen aralarında üst düzey yöneticilerin de yer aldığı şüpheliler , İzmir Emniyet Müdürlüğü Örgütlü Suçlarla Şubesi’ne götürüldü .

Operasyonlarla alakalı bir sonraki saatlerde izah inşa edilmesi bekleniyor .

İZMİR MERKEZLİ 18 İLDE DE OPERASYON! 20 KİŞİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI

” Askeri saklı bilgi ve doküman bulundurma ” suçlamasıyla alakalı açılan davada ” kanuni yetkileri dışarısında davranış ettiği ” iddiasıyla İzmir merkezli 18 ilde düzenlenen ameliyatta birey tutuklandı , 20 birey ile ilgili da yakalama kararı çıkartıldı .

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı , muvazzaf askerlerin de aralarında yer aldığı tamamı tutuksuz yargılanan 357 birey ile ilgili , 2013 yılında ” Askeri saklı bilgi ve doküman bulundurma ” suçlamasıyla açılan davada yargılananların şikayeti üzerine soruşturma başlattı .

Bu kapsamda erken saatlerinde İzmir merkezli 18 ilde aralarında polis memuru ve mülkiye müfettişlerinin de olduğu 40 birey tutuklandı . 20 birey ile ilgili da yakalama kararı yer aldığı belirtildi .

Gözaltına edinilen ve İl Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlılar aralarında , ” Paralel Hükümet Yapılanması ” mensuplarının da yer aldığı belirtildi .

Zanlıların , ” Askeri saklı bilgi ve doküman bulundurma ” davasıyla alakalı soruşturmayı yürütürken kanuni yetkileri dışına çıktığı iddia edildi .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir