iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

‘Kaçak göçmenleri gemi ile Avrupa’ya taşıyalım’ önerisi

‘Kaçak göçmenleri gemi ile Avrupa’ya taşıyalım’ önerisi

Midilli Belediye Başkanı Galinos, bu sene Midilli Adası’na giriş yapan Suriyeli kaçak sayısının ada nüfusunu aştığını, bu şahıslerin Avrupa’ya geçişi için gemi ya da uçak seferi düzenlenmesini önerdiklerini belirtti.

01 Eylül 2015 Salı - 33 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Midilli Belediye Başkanı Spyros Galinos, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, 2015 öncesinde adadan senelık ortalama 100 kaçağın yasa dışı geçtiğini fakat akıbet 2 ayda bu rakamın yaklaşık 90 bini bulduğunu, böyle benzeri şeyi hiçbir kimsenin beklemediğini söyledi. 

Ege Denizi’ndeki gümrüksüz geçişlerin arsıulusal benzeri iş bulunmasına karşın ‘Türkiye ve Yunanistan’ın sırtına bırakılmış bir sorun’ biçimine geldiğini anlatım fail Galinos, ‘Şimdi adaların nüfusuyla kıyaslanınca bu kaçakların gelişi iri sorunlar yaratmıştır. Ama iri hastalıkların içerisinden iri analizör çıkacağına inanıyorum’ diyerek konuştu. 

Midilli Belediyesinin kaçaklar değgin yegâne başına hal üretmekte zorlandığını aktaran Galinos, şunları kaydetti: 

‘Son 2 ayda Midilli Adası’ndan nüfusu büyüklüğünde doğrusu 90 binin üstünde gümrüksüz geçti. Kaçaklar, ne eyvah ki ağır hasılatlar sağlayıcı kaçakçılar sayesinde geçiyor. Bunlar milyarlarca avronun konuşulmuş olduğu benzeri şebeke. Kaçaklar, bazen çevrelerden huzur kıyıya cereyan etmek düşüncesince bilet alıyor. Bunların fiyatı bin avrodan başlıyor. Oysa tığ kanuni adına bire benzeri yolculuğu gerçekleştirmek düşüncesince 15 ekü ödüyoruz. Şimdi anlayın ki ne büyüklüğünde servet kazanılıyor. Her dü kıyıda da kişilerin acısı ve serseri hallerini kullanarak bu halde nahak menfaat elde fail aşırı biçimsiz insanoğlu var.’

‘Ortak öneri hazırlansın’

İç savaştan kaçanların istedikleri ülkeye sığınma haklarının bulunduğunu korumak için çaba sarfeden Galinos, Avrupa ülkelerinin bu mevzuda kolay sağlaması icap ettiğini söyledi.

Suriyeli kaçakların Avrupa’ya geçişlerinin yasal yollarla sağlanması düşüncesince düzentileme yürütülmesi icap ettiğini tamlayan Galinos, şöyleki bitmeme etti:

‘Diğer Avrupa ülkelerinde neden onlara bir kolay sağlanmadığını, Ege Denizi’ni aşarken bozukluk hayatlarını tehlikeye çarpmak durumunda kaldıklarını, bunun düşüncesince bozukluk kişi başı bin-5 bin ekü ortada servet bayılmak durumunda olduklarını anlamıyorum. Neden benzeri sefine yada benzeri uçağa binip karşıya geçemiyorlar? Ben benzeri sefine seferi koyayım, en azından geçici gemisiyle dimdik halde geçsinler. Biz cezire adına onlara elimizden mevrut katkısı yapıyoruz, istedikleri bölgelere gitmeleri değgin asistan oluyoruz.’

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler