iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

‘Kaçak göçmenleri gemi ile Avrupa’ya taşıyalım’ önerisi

‘Kaçak göçmenleri gemi ile Avrupa’ya taşıyalım’ önerisi

Midilli Belediye Başkanı Galinos, bu sene Midilli Adası’na giriş yapan Suriyeli kaçak sayısının ada nüfusunu aştığını, bu şahıslerin Avrupa’ya geçişi için gemi ya da uçak seferi düzenlenmesini önerdiklerini belirtti.

01 Eylül 2015 Salı - 34 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Midilli Belediye Başkanı Spyros Galinos, AA muhabirine icra ettiği açıklamada, 2015 öncesinde adadan senelık ortalama 100 kaçağın yasa dışı geçtiğini fakat akıbet 2 ayda bu rakamın yaklaşık 90 bini bulduğunu, böyle analog şeyi on paralık kimsenin beklemediğini söyledi. 

Ege Denizi’ndeki gümrüksüz geçişlerin arsıulusal analog iş bulunmasına karşın ‘Türkiye ve Yunanistan’ın sırtına bırakılmış bir sorun’ biçimine geldiğini tabir fail Galinos, ‘Şimdi adaların nüfusuyla kıyaslanınca bu kaçakların gelişi şişman sorunlar yaratmıştır. Ama şişman sorunların içerisinden şişman analizör çıkacağına inanıyorum’ sanarak konuştu. 

Midilli Belediyesinin kaçaklar üstüne biricik başına hal üretmekte zorlandığını aktaran Galinos, şunları kaydetti: 

‘Son 2 ayda Midilli Adası’ndan nüfusu büyüklüğünde şu demek oluyor ki 90 binin üstünde gümrüksüz geçti. Kaçaklar, ne eyvah ki ağırbaşlı hasılatlar sağlayıcı kaçakçılar sayesinde geçiyor. Bunlar milyarlarca avronun konuşulmuş olduğu analog şebeke. Kaçaklar, kâh çevrelerden huzur kıyıya yapılmak düşüncesince bilet alıyor. Bunların fiyatı bin avrodan başlıyor. Oysa tığ kanuncu kendisine ayrımsız yolculuğu gerçekleştirmek düşüncesince 15 ekü ödüyoruz. Şimdi anlayın ki ne büyüklüğünde mal kazanılıyor. Her dü kıyıda da kişilerin acısı ve serseri hallerini kullanarak bu biçimde nahak yere menfaat elde fail aşırı biçimsiz insanoğlu var.’

‘Ortak öneri hazırlansın’

İç savaştan kaçanların istedikleri ülkeye sığınma haklarının bulunduğunu korumak için çaba sarfeden Galinos, Avrupa ülkelerinin bu mevzuda suhulet sağlaması icap ettiğini söyledi.

Suriyeli kaçakların Avrupa’ya geçişlerinin yasal yollarla sağlanması düşüncesince emek yürütülmesi icap ettiğini tamlayan Galinos, şu biçimde bitmeme etti:

‘Diğer Avrupa ülkelerinde neden onlara bir suhulet sağlanmadığını, Ege Denizi’ni aşarken bozukluk hayatlarını tehlikeye çarpmak durumunda kaldıklarını, bunun düşüncesince bozukluk kişi başı bin-5 bin ekü ortada mal bayılmak durumunda olduklarını anlamıyorum. Neden analog sefine yahut analog uçağa binip karşıya geçemiyorlar? Ben analog sefine seferi koyayım, en azından geçici gemisiyle mıhlı biçimde geçsinler. Biz cezire kendisine onlara elimizden mevrut katkısı yapıyoruz, istedikleri bölgelere gitmeleri üstüne asistan oluyoruz.’

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler