Ana sayfa / Dünya / ‘Kaçak göçmenleri gemi ile Avrupa’ya taşıyalım’ önerisi

‘Kaçak göçmenleri gemi ile Avrupa’ya taşıyalım’ önerisi

Midilli Belediye Başkanı Spyros Galinos, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, 2015 öncesinde adadan senelık ortalama 100 kaçağın yasa dışı geçtiğini fakat sonuç 2 ayda bu rakamın yaklaşık 90 bini bulduğunu, böyle benzeri şeyi on paralık kimsenin beklemediğini söyledi. 

Ege Denizi’ndeki gümrüksüz geçişlerin arsıulusal benzeri maslahat bulunmasına karşın ‘Türkiye ve Yunanistan’ın sırtına bırakılmış bir sorun’ durumuna geldiğini anlatım fail Galinos, ‘Şimdi adaların nüfusuyla kıyaslanınca bu kaçakların gelişi şişman sorunlar yaratmıştır. Ama şişman sorunların içerisinden şişman analizör çıkacağına inanıyorum’ sanarak konuştu. 

Midilli Belediyesinin kaçaklar değgin biricik başına hal üretmekte zorlandığını aktaran Galinos, şunları kaydetti: 

‘Son 2 ayda Midilli Adası’ndan nüfusu büyüklüğünde kısaca 90 binin üstünde gümrüksüz geçti. Kaçaklar, ne eyvah ki ağır hasılatlar sağlayıcı kaçakçılar sayesinde geçiyor. Bunlar milyarlarca avronun konuşulmuş olduğu benzeri şebeke. Kaçaklar, ara sıra çevrelerden erinç kıyıya olmak düşüncesince bilet alıyor. Bunların fiyatı bin avrodan başlıyor. Oysa tığ kanuni kendisine ayrımsız yolculuğu gerçekleştirmek düşüncesince 15 ekü ödüyoruz. Şimdi anlayın ki ne büyüklüğünde dünyalık kazanılıyor. Her dü kıyıda da şahısların acısı ve donsuz hallerini kullanarak bu halde nahak yarar elde fail aşırı biçimsiz insanoğlu var.’

‘Ortak öneri hazırlansın’

İç savaştan kaçanların istedikleri ülkeye sığınma haklarının bulunduğunu korumak için çaba sarfeden Galinos, Avrupa ülkelerinin bu mevzuda kolay sağlaması icap ettiğini söyledi.

Suriyeli kaçakların Avrupa’ya geçişlerinin yasal yollarla sağlanması düşüncesince düzentileme yürütülmesi icap ettiğini tamlayan Galinos, şöyleki bitmeme etti:

‘Diğer Avrupa ülkelerinde neden onlara bir kolay sağlanmadığını, Ege Denizi’ni aşarken sebep hayatlarını tehlikeye alaşağı etmek mecburiyetinde kaldıklarını, bunun düşüncesince sebep kişi başı bin-5 bin ekü ortada dünyalık bayılmak mecburiyetinde olduklarını anlamıyorum. Neden benzeri sefine ve ya benzeri uçağa binip karşıya geçemiyorlar? Ben benzeri sefine seferi koyayım, en azından geçici gemisiyle dimdik halde geçsinler. Biz cezire kendisine onlara elimizden mevrut katkısı yapıyoruz, istedikleri bölgelere gitmeleri değgin araştırma görevlisi oluyoruz.’

hakkında admin

Bunda Bakın

Yemen’de Husilerle çatışma: 37 ölü, 71 yaralı

Yemen'in Taiz kentine hükümet yanlısı HDG ile Husiler arasında yaşanan çatışmalarda, iki taraftan toplam 37 şahıs hayatını kaybetti, 71 şahısnin yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir