Ana sayfa / Haberler / Kamu Çalışanlarına Erken Emeklilik Müjdesi

Kamu Çalışanlarına Erken Emeklilik Müjdesi

Kamu Çalışanlarına Erken Emeklilik Müjdesi
Sağlık sektöründeki çalışanların erken iş müddetini bitirmiş başka bir deyişle emekli olabilmesi amaçlı kimlerin yıpranma hakkından yararlanacağını kesinleştirmek üzere Toplumsal Güvenlik Kurumu’nda ( SOSYAL GÜVENLIK KURUMU ) tek komisyon oluşturulacak . Komisyon , yaptıkları işe göre hangi sıhhat personelinin ne civarı yıpranma hakkı alabileceklerini tespit edilecek . Kamu müesseselerinde , görevli veyahut sözleşmeli çalışanların yapması gereken olan işlerde ‘sürekli işçi’ ekibinde çalıştırılan , arasında mühendislerin de yer aldığı personel , görevli kadrosuna geçirilecek .

DPB KAMU KURUMLARINA YAZI GÖNDERDİ

Devlet Personel Başkanlığı ( DPB ) , görevli sendikalarıyla bu yılın imza adan toplanmış mukavele müzakerelerinde uzlaşmaya varılan hususlarda gereken mevzuat değişiklikleri amaçlı iş başlattı . DPB , kamu müesseselerine da konu hakkında içerik göndererek her müessesenin bizzat elemanı açısından hazırlık yapmasını talep etti . Tek Sürü sayıda kamu çalışanını ilgilendiren ve yeni devlet kurulduktan ardından yaşama geçirilecek mevzubahis tertip etmelerden bazıları şöyle:

SÜREKLİ İŞÇİYE GÖREVLI KADROSU

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli veyahut sözleşmeli personel eliyle yürütülmesi gereken olan işlerde ” tek bir sürü kez işçi ” kadrolarında çalışmakta olanlar , KİT’lerde sözleşmeli personel kadrolarına , öbür yönetimlerde ise görevli kadrolarına geçirilecek . 4/C’li olarak tam vakitli çalışan belli bir süre personel ise sözleşmeli personel pozisyonlarına aktarılacak .

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YIPRANMA HAKKI

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı içerisinde oluşturulacak tek komisyon açısından , kamu görevlilerinden kimlerin hangi koşullarda ve müddetle fiili hizmet müddeti zammından ( yıpranma hakkı ) yararlandırılacağı belirlenecek .

İZİNLER ERTESİ YıLA DEVREDECEK

KİT’lerde çalışan sözleşmeli çalışanların yılın içerisinde kullanamadıkları izinlerini sonrası yılın kullanabilmeleri imkanı sunulacak . Söz konusu çalışanların basit para grupları , 31 Ocakta 2016 tarihine civarı yeniden tertip edecek .

DÖNER ANAPARA KATSAYILARI DEĞİŞECEK

Üniversitelerde vazife yapan sıhhat çalışanlarına döner anapara gelirlerinden ifade edilecek ek ödemenin dağıtılmasında yapılacak kadro/ vazife unvan katsayıları yeniden belirlenecek .

POSTACI YıL SINIRI 60’A ÇIKIYOR

PTT’de çalışan posta dağıtıcılarının yıl hududu 55’ten 60’a çıkarılacak .

CUMA NAMAZI İÇİN ÖĞLE TATİLİ

Cuma günleri memurların cuma namazına gidebilmelerini temin edecek biçimde öğle tatili müddeti uzatılacak .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir