Ana sayfa / Haberler / Kerry: Erdoğan, Sınırın IŞİD’e Kapatılması İçin Taahhüt Verdi

Kerry: Erdoğan, Sınırın IŞİD’e Kapatılması İçin Taahhüt Verdi

Kerry: Erdoğan, Sınırın IŞİD'e Kapatılması İçin Taahhüt Verdi
Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO karargahında gerçekleştirilen dışişleri bakanları zirvesinin sonrasında gazetecilerin suallerini yanıtlayan Kerry , IŞİD’le mücadele ve Rusya karanlık NATO ilişkileri hakkinda izahlarda yer aldı .

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın , Suriye hududunun IŞİD’e kapatılması amaçlı taahhüt verdiğini anlatan Kerry , sınırın kapatılması hakkinda Ülkemiz’ye destek vereceklerini de dile getirdi .

” AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI VE TÜRKİYE İSTİŞAREDE BULUNACAK ”

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry , ” AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ve Ülkemiz , sınırın kapatılması amaçlı gökyüzü ve kara güçlerinin ne türlü işbirliği yapacağı hakkinda istişarelerde bulunacak ” diye konuştu .

” ERDOĞAN TAAHHÜT VERDİ ”

Kerry , ” Reisicumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan , Ülkemiz karanlık Suriye hududunun olan kısmının IŞİD’e kapatılması kapatılması amaçlı taahhüt verdi . ” ifadesini kullandı .

Kerry bununla birlikte , ” Suriye’de IŞİD ile mücadele vermeye destekçi olmaları amaçlı NATO ülkelerinden öğrenim ve cephane desteği benzeri taleplerde bulunduk ” diye konuştu .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir