Ana sayfa / Haberler / Kılıçdaroğlu’ndan mektup: Başınız dik çıkacaksınız

Kılıçdaroğlu’ndan mektup: Başınız dik çıkacaksınız

Kılıçdaroğlu'ndan mektup: Başınız dik çıkacaksınız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , genel yayın yönetmenimiz Can Dündar ve Ankara Temsilcimiz Erdem Gül’ün tutuklanmasına sert tepki gösterdi

Kılıçdaroğlu mesajında özetle şunları söyledi:

Sözde hukukçu: Türkiye Cumhuriyeti’nin değil , ‘Erdoğan Diktatörlüğü’nün savcısı olmayı tercih eden bir sözde hukukçunun talebiyle mahkemeye sevk edilen Dündar ve Gül , aynı zihniyetin koruyucusu ve kollayıcısı bir sözde hâkimin kararıyla tutuklandı .

Basın özgürlüğünün kara günü: Bugün , demokrasimizin ve basın özgürlüğünün kara günüdür .

Kimin yardım ettiği belli: Cemaatlere kimin yardım ettiği , Cumhuriyet İcra Heyeti Başkanı Avukat Akın Atalay’ın mahkemeye sunduğu belgede kanıtlanmış durumdadır . 2003 yılında dönemin Dışişleri Bakanı’nın imzasını taşıyan iki ayrı saklı yazıyla , Türkiye’nin dış temsilciliklerinin cemaatlere yardımcı olunmasını istenmiş , Cumhuriyet bu yazıları bastığı için DGM’de hâkim önüne çıkmıştır . Dolayısıyla cemaatlere kimin yardım ettiği mahkeme kayıtlarında vardır .

Ahlaksız ve vicdansız bir karar: Basın tarihimizin en ahlaksız ve vicdansız kararlarından biri olarak tarihe geçecek olan bu karar , tüm ortakları için utanç vesikası olacaktır . Ancak bugün , Türkiye’nin demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yeni bir başlangıcın da müjdecisidir . Çünkü alınan bu karar , Erdoğan ve ekibinin korkularının tescilidir . Kucaklıyorum: ” Bizler casus değiliz , hain değiliz , kahraman değiliz . Bizler gazeteciyiz . Burada yapılan şey de baştan sona gazetecilik faaliyetidir ” diyen Can Dündar’ı ve ” Bir gazeteci , ülkesinin tehlikede olduğunu görüyorsa bu haberi yapmak onun görevi , zorunluluğudur ” diyen Erdem Gül’ü en içten duygularımla kucaklıyorum .

Özel mektup

Kılıçdaroğlu ayrıca Can Dündar ve Erdem Gül’e özel bir mektup yolladı .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir