iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

KOBİ’lere özel kredi için iş birliği

KOBİ’lere özel kredi için iş birliği

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Halkbank arasında sağlanan iş birliğiyle, uygulamalı girişimcilik eğitimlerinden sertifika veya girişimcilik destek programlarından hibe almaya hak kazanmış işletmelere özel kredi seçenekleri sunulacak. KOSGEB ile Halkbank arasında KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarını uygun koşullarla karşılamak üzere iş birliği protokolü imzalandı. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, protokol imza […]

26 Ekim 2015 Pazartesi - 43 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Halkbank arasında sağlanan iş birliğiyle, uygulamalı girişimcilik eğitimlerinden sertifika veya girişimcilik destek programlarından hibe almaya hak kazanmış işletmelere özel kredi seçenekleri sunulacak.

KOSGEB ile Halkbank arasında KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarını uygun koşullarla karşılamak üzere iş birliği protokolü imzalandı.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, KOBİ’lerin Türkiye ekonomisi için önemini vurguladı. Türkiye’deki 3 milyon 535 bin işletmenin, 806 bininin KOSGEB veri tabanına kayıtlı bulunduğunu belirten Biçer, desteklerden etkin fayda sağlayan işletme sayısının ise yaklaşık 31 bin olduğunu söyledi.

KOBİ’lerin uluslararası alandaki rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını anlatan Biçer, söz konusu protokolle işletmelerin önemli yatırım imkanlarına kavuşacağını ifade etti.

Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu da KOBİ’lerin en büyük destekçilerinden biri olmaya devam edeceklerini dile getirerek, söz konusu protokol çerçevesinde KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve beyannamesi güncel olan firmalara uygun şartlarda kredi kullanma olanağı sağlayacaklarını kaydetti. Taşkesenlioğlu, işletmelere KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında finansal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 60 aya varan vade seçeneğiyle kredi kullanma imkanı sunduklarını bildirdi.

Yeni kurulacak işletmelere uygun kredi imkanı sağlamaya çalıştıklarına dikkati çeken Taşkesenlioğlu, “KOSGEB tarafından düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimlerinden sertifika veya girişimcilik destek programlarından hibe almaya hak kazanmış işletmelere özel kredi seçeneklerini avantajlı faiz oranları sağlayacak. KOBİ’lere en uygun finansal desteği sağlamanın yanında, onların ihtiyaçlarını doğru analiz edip, eğitim ve danışmanlık hizmeti vererek yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler