Ana sayfa / Teknoloji / LG BULAŞIK MAKİNESİ

LG BULAŞIK MAKİNESİ

 

Enerji tüketimi konusu son derece önemli bir detaydır. Kullanılan elektrik ve su, hem doğaya hem de cebinize karşı olan sorumluluğunuzu direkt olarak etkilemektedir. Her ne kadar suyun kullanımı para konusunda çok aşırı bir külfet sağlamıyor olsa bile doğal kaynakların tükenebilmesine, ek olarak yıkama sonrasında boşaltılan atık suyla da çevre ve doğa kirliliğine sebebiyet vermektedir. LG bulaşık makinesi modellerinde olduğu gibi diğer beyaz eşya modellerinde de enerji sınıfları mevcut haldedir.

Bu durumun bilincinde olan önemli markalar, ürettikleri modelleri A sınıfı, A+ sınıfı ve A++ enerji sınıflarına uygun bir hale getirmektedir. Fakat markadan markaya ölçme teknikleri değiştiğinden dolayı yıkama başına kullanılmış olan su oranını markalar arasında kıyaslamak gerekir. LG bulaşık makinesi modellerinde de bu tür detaylar söz konusu olabilir. X bir markada 3 programlı olan bulaşık makinesi, 10 litre tercih ederken, Y markada 12 litre tercih edilebiliyor. Enerji sınıfı etiketlerinde belirtilen değerler, 50 derece ekonomik programlarında belirtilen ölçümlere göre hazırlanmaktadır.

Kesinlikle her markada aynı grupta yer alan ürünler kıyaslanmamalıdır. X markada 2 programlı olan, Y markada 5 programlı olan bulaşık makinelerini karşılaştırmak aslında yapılacak en büyük hatadan ibarettir. http://www.bizdeuygun.com/lg-bulasik-makinesi web sayfasını ziyaret ederek sizler de modelleri inceleyebilirsiniz. Marka alternatifleri arasında muadil ürünlerde fiyat aralıkları değişebiliyor. Ucuz ve pahalı ürünler arasında yer alan farkın hangi niteliklerden kaynaklandığı konusunda da bilgi almalısınız.

bulasik-makinesi

hakkında admin

Bunda Bakın

Samsung Telefonlar

  Teknoloji konusunda bir dünya devi olan Samsung, cep telefonu sektöründe ve özellikle akıllı telefonlarda ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir