iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Memura Yılbaşı Hediyesi Yok!

Memura Yılbaşı Hediyesi Yok!

Yeni sene yaklaşırken , işadamlarına ve ihracatçılara ‘ödül’ ikazı geldi . Ekonomi Bakanlığı , kamu görevlilerine ödül verilmemesi dair ihracatçı birliklerine içerik gönderirken , birlikler de iş dünyasına ” Gereken hassasiyeti gösterin ” diye konuştu . Yasağa dikkat çekilen makalede , ” Kamu görevlilerine ödül verilmemesi hususuna riayet edilmesinde , İhracatçı Birlikleri ve Sektörel Tanıtım […]

01 Aralık 2015 Salı - 28 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Memura Yılbaşı Hediyesi Yok!
Yeni sene yaklaşırken , işadamlarına ve ihracatçılara ‘ödül’ ikazı geldi . Ekonomi Bakanlığı , kamu görevlilerine ödül verilmemesi dair ihracatçı birliklerine içerik gönderirken , birlikler de iş dünyasına ” Gereken hassasiyeti gösterin ” diye konuştu . Yasağa dikkat çekilen makalede , ” Kamu görevlilerine ödül verilmemesi hususuna riayet edilmesinde , İhracatçı Birlikleri ve Sektörel Tanıtım Grupları aracılığıyla gereken hassasiyetin gösterilmesi ehemmiyet talep etmektedir ” denildi .

İTİBARI ZEDELENİYOR

Başbakanlık da , geçen sene Kamu Görevlileri Etik Heyeti aracılığıyla kamu görevlilerine ödül ikazı yapmıştı . Genelgede , ” Kamu görevlilerine verilen ödüller , halkoyu nezdinde etik tartışmalara sokak açmakta , kamuda yozlaşmaya , yolsuzluk algısına , kamu yöneticilerine duyulan itibar ve güvenin azalmasına ne sebeple olmaktadır ” denilmişti .

YASAKLI ÜRÜNLER LİSTESİ

Yasak dahilinde olan bir takım sahalar şunlar: ekonomi Vazife yapılmış olan kurumla iş , hizmet veyahut çıkar ilişkisi içerisinde bulunanlardan edinilen karşılama , veda ve kutlama hediyeleri , burs , gezi , bedava konaklama ve ödül çekleri . ekonomi Taşınır veyahut taşınmaz eşya veyahut hizmet satın alırken , satarken veyahut kiralarken piyasa ücretine göre mantıklı olmayan bedeller üzerinden yapılmış olan işlemler . ekonomi Hizmetten yararlananların vereceği her çeşitli eşya , elbise , takı veyahut gıda türü ödüller .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler