Ana sayfa / Haberler / Memura Yılbaşı Hediyesi Yok!

Memura Yılbaşı Hediyesi Yok!

Memura Yılbaşı Hediyesi Yok!
Yeni sene yaklaşırken , işadamlarına ve ihracatçılara ‘ödül’ ikazı geldi . Ekonomi Bakanlığı , kamu görevlilerine ödül verilmemesi dair ihracatçı birliklerine içerik gönderirken , birlikler de iş dünyasına ” Gereken hassasiyeti gösterin ” diye konuştu . Yasağa dikkat çekilen makalede , ” Kamu görevlilerine ödül verilmemesi hususuna riayet edilmesinde , İhracatçı Birlikleri ve Sektörel Tanıtım Grupları aracılığıyla gereken hassasiyetin gösterilmesi ehemmiyet talep etmektedir ” denildi .

İTİBARI ZEDELENİYOR

Başbakanlık da , geçen sene Kamu Görevlileri Etik Heyeti aracılığıyla kamu görevlilerine ödül ikazı yapmıştı . Genelgede , ” Kamu görevlilerine verilen ödüller , halkoyu nezdinde etik tartışmalara sokak açmakta , kamuda yozlaşmaya , yolsuzluk algısına , kamu yöneticilerine duyulan itibar ve güvenin azalmasına ne sebeple olmaktadır ” denilmişti .

YASAKLI ÜRÜNLER LİSTESİ

Yasak dahilinde olan bir takım sahalar şunlar: ekonomi Vazife yapılmış olan kurumla iş , hizmet veyahut çıkar ilişkisi içerisinde bulunanlardan edinilen karşılama , veda ve kutlama hediyeleri , burs , gezi , bedava konaklama ve ödül çekleri . ekonomi Taşınır veyahut taşınmaz eşya veyahut hizmet satın alırken , satarken veyahut kiralarken piyasa ücretine göre mantıklı olmayan bedeller üzerinden yapılmış olan işlemler . ekonomi Hizmetten yararlananların vereceği her çeşitli eşya , elbise , takı veyahut gıda türü ödüller .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir