Ana sayfa / Haberler / Merkel Ankara ziyareti öncesi konuştu

Merkel Ankara ziyareti öncesi konuştu

Merkel Ankara ziyareti öncesi konuştu
Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB liderlerinin bugün katılacağı doruk öncesi Federal Meclis’te konuştu.

NTV’nin haberine göre mülteci siyaseti nedeniyle sert eleştirilerin hedefinde meydana gelen Merkel, “Mülteci sorunun çözümünde Türkiye kilit role sahip. Mülteci akınıyla başedebilmek için Türkiye en iyi şekilde desteklenmeli” dedi. Türkiye’nin AB üyeliğine de değinen Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB’nin Türkiye ile yürüttüğü üyelik görüşmelerinin ucunun açık olduğunu bir kez daha yineledi.

“ULUSAL FACİA” UYARISI

Angela Merkel’in lideri olduğu Hristiyan Demokrat Birlik CDU partisinin tabanı, hükümetin mülteci krizinde seyrettiği liberal siyasete tepki gösteriyor. CDU’nun Saksonya eyaletinin Schkeuditz kentinde tertip ettiği bir toplantıya katılan Başbakan Merkel toplantıda üyelerin sert eleştirileriyle karşılaştı.

CDU üyeleri, Almanya’ya mülteci girişinin engellenmesini talep ederken, Merkel’i başarısızlıkla suçladı. Mülteci akınının durdurulmaması halinde “ulusal facia” yaşanacağı uyarısında bulundu.

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir