iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

‘Mor Koyunlar’ Teröre Tepki İçin Suya Atlatılacak

‘Mor Koyunlar’ Teröre Tepki İçin Suya Atlatılacak

Denizli’de her sene geleneksel olarak düzenlenen ‘Sudan Koyun Geçirme’ etkinlikleri, bu sene artan PKK saldırılarına tepki olarak gerçekleştirilecek.

28 Ağustos 2015 Cuma - 50 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Denizli’nin Çal ilçesi Aşağıseyit Mahallesi’nde anadan görme yerine planlı ‘Sudan Koyun Geçirme’ etkinliklerinde bu yıl çobanlar, sonuç günlerdeki yıldırı saldırılarına tepkime gösterecek.

ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ AMA…

Yörede çobanlar ortada asırlardır planlı ‘Sudan Koyun Geçirme’ etkinlikleri, bu yıl yıldırı saldırıları dolayısıyla şehremaneti kabilinden fesih edildi. Etkinliklerin iptaline karşın hazırlıklarını sürdüren çobanlar, maşeri ileti bayılmak düşüncesince piyasa haset sabahleyin er saatlerde, rengarenk boyanan koyunlarıyla Büyük Menderes Nehri’ne girerek teröre tepkime göstermeyi planlıyor.

ATADAN KALMA GELENEK

‘Sudan Koyun Geçirme’ yarışmasında 4 birincilik, 2 ikincilik ve üçüncülük elde fail Yukarıseyitli sürücü Musa Kayış, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, etkinlikle atalarından mevrut geleneği yaşatmaya çalıştıklarını belirtti.

‘VATAN SAĞOLSUN, ACIMIZ BÜYÜK’

Terör vakaları dolayısıyla belediyenin resmi yarışmaları bu yıl fesih ettiğini tamlayan Kayış, ‘Son günlerde birlikte nice ananın yüreği yandı. Evlere ateş düştü. Vatan salim olsun, acımız büyük. Yarışmalar coşku havasında binlerce kişi kabilinden izleniyordu. Son yaşananların üstüne belediyemiz bu sonucu aldı ve tığ de sonuna büyüklüğünde arkasındayız. Çobanlar yerine tığ de benzer araya gelmiş şekilde sonuç günlerde yaşanmış olan yıldırı vakalarına tepkime şartıyla bu seneki etkinlikleri birincilik düşüncesince değil, içtimai benzer ileti bayılmak düşüncesince hazırlamaya değişmeyen verdik’ sanarak konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler