Ana sayfa / Haberler / ‘Mor Koyunlar’ Teröre Tepki İçin Suya Atlatılacak

‘Mor Koyunlar’ Teröre Tepki İçin Suya Atlatılacak

Denizli’nin Çal ilçesi Aşağıseyit Mahallesi’nde anadan görme yerine planlı ‘Sudan Koyun Geçirme’ etkinliklerinde bu yıl çobanlar, sonuç günlerdeki yıldırı saldırılarına tepkime gösterecek.

ETKİNLİKLER İPTAL EDİLDİ AMA…

Yörede çobanlar ortada asırlardır planlı ‘Sudan Koyun Geçirme’ etkinlikleri, bu yıl yıldırı saldırıları dolayısıyla şehremaneti kabilinden fesih edildi. Etkinliklerin iptaline karşın hazırlıklarını sürdüren çobanlar, maşeri ileti bayılmak düşüncesince piyasa haset sabahleyin er saatlerde, rengarenk boyanan koyunlarıyla Büyük Menderes Nehri’ne girerek teröre tepkime göstermeyi planlıyor.

ATADAN KALMA GELENEK

‘Sudan Koyun Geçirme’ yarışmasında 4 birincilik, 2 ikincilik ve üçüncülük elde fail Yukarıseyitli sürücü Musa Kayış, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, etkinlikle atalarından mevrut geleneği yaşatmaya çalıştıklarını belirtti.

‘VATAN SAĞOLSUN, ACIMIZ BÜYÜK’

Terör vakaları dolayısıyla belediyenin resmi yarışmaları bu yıl fesih ettiğini tamlayan Kayış, ‘Son günlerde birlikte nice ananın yüreği yandı. Evlere ateş düştü. Vatan salim olsun, acımız büyük. Yarışmalar coşku havasında binlerce kişi kabilinden izleniyordu. Son yaşananların üstüne belediyemiz bu sonucu aldı ve tığ de sonuna büyüklüğünde arkasındayız. Çobanlar yerine tığ de benzer araya gelmiş şekilde sonuç günlerde yaşanmış olan yıldırı vakalarına tepkime şartıyla bu seneki etkinlikleri birincilik düşüncesince değil, içtimai benzer ileti bayılmak düşüncesince hazırlamaya değişmeyen verdik’ sanarak konuştu.

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir