Ana sayfa / Haberler / Muhtarlar Çözüm Ortaklarımızdır

Muhtarlar Çözüm Ortaklarımızdır

Muhtarlar Çözüm Ortaklarımızdır
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda 19 Ekim Muhtarlar Günü Tunatan Sosyal Tesisleri’nde kutlandı. Buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem ile birden fazla muhtar yer aldı. Programın açılış konuşmasında laf alan Erdem, İçişleri Bakanlığı aracılığıyla 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak ilan edilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na her süre muhtarların yakınında olmaları vesilesi ile teşekkürlerini de ileten Erdal Erdem şunları söyledi; “Hepimizin bildiği türünden muhtarlar demokrasilerin mihenk taşıdır. Hükümet bürokrasisinin işlemesinde de muhtarlarımız kilit bir rol üstlenmekteler. Biz muhtarlık kurumunun birtakım yasal değişiklikler ile güçlendirilmesi taraftarıyız. İnşallah bu konuda yepyeni adımlar atılacaktır. Bununla Birlikte şuanda 4 ilçeyi temsil eden bir derneğiz. Bu da şehir nüfusunun yüzde 55’ine tekabül ediyor. İnşallah yakın zamanda şehir genelindeki bütün muhtarları tek çatı altında toplayacağız. Bu konuda da bizlerden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz.”

Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, “Sevgili peygamberimiz: ‘insanların en hayırlısı insanlara yararlı olanıdır’ demiştir. Biz de vazife alanları içerisinde mahalle sakinlerinin dertleriyle dertlenen muhtar kardeşlerimizle böylesi bir programda bir araya gelmek istedik. İçişleri Bakanlığımız da 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan etti. Ben bu vesileyle çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak her süre yanınızda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum ” diye sohbet etti.

Konuşmasına 7 Haziran sonrası süreci değerlendirerek devam eden Toçoğlu, “7 Haziran sonrası süreç adeta bir fetret devri olarak değerlendirilebilir. Biz yaklaşık bu 4 aylık süreçte gereken dersleri çıkardık. Sandıktan çıkan iletisi çok iyi aldık. Bu doğrultuda gereken adımları attık. AK Parti Türkiye’deki reform geleneğinin öncüsüdür. Partimiz bu süreçte gereken bütün yenilikleri gerçekleştirdi. Yepyeni bir lisan oluşturduk. Bu lisan her süre olduğu türünden milletimizin dilidir. Fakat şunu söylemek zorundayız: içerisinde bulunduğumuz süreç şüphesiz bir parti meselesi değildir. Ülke meselesidir. İdeal meselesidir. Bunu çok iyi anlamak durumundayız” dedi.

Başkan Zeki Toçoğlu konuşmasının son kısmında ise şunları söyledi; “Muhtarlarımız yerel kalkınmaya öncülük eden en mühim paydaşlarımız arasındalar. Biz birlikte iş isteğimizi bir çok kez yineliyoruz. Hamdolsun Sakarya’da bu konuda iyi bir hava yakaladık. Muhtarlarımızla çözüm ortağı olarak çalışıyoruz. Kardeşlik coğrafyası şehrimizde yönetim anlayışımızda bu güzel uyumun izlerini taşıyor. Biz sizden daima destek gördük. Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz de bir çok kez hizmetlerle konuştular. İnşallah bu bu gibi devam edecek. 1 Kasım bir dönüm noktası. Bu bağlamda bizleri yalnız bırakmayacağınıza yürekten inanıyoruz. Tekrar 19 Ekim Muhtarlar Günü bütün muhtarlarımıza hayırlı olsun; çalışma süresini tamamlamış yani emekli olan , görevinden ayrılan muhtarlarımıza da sağlıklı bir ömür diliyorum

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir