Ana sayfa / Haberler / Ne Babacan Ne Albayrak, Ekonomi 3. İsme!

Ne Babacan Ne Albayrak, Ekonomi 3. İsme!


Ne Babacan Ne Albayrak, Ekonomi 3. İsme!
Yeni devlet tartışmalarında tertemiz iddia: Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın istemediği Ali Babacan’ın kabinede olmayacağı belirtilirken Davutoğlu’nun Berat Albayrak’la ilgili çekincesini kaldırmaması halinde da ekonominin üçüncü bir isme emanet edilebileceği vurgulanıyor .

KABİNEDEKİ İSİMLERDE SIKINTI İDİDASI

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine yönelik , Cumhurbaşkanlığı Sarayıyla AK Parti Evrensel Merkezi aralarında 64 . hükümetin kabine listesi üstünde meydana gelen sorun nedeni ile kabine listesinin açiklama etmesi ve hükümetin oluşturulması bugüne ertelendi . Taraflar aralarında ekonomi idaresinin kime verileceği konusu enbaşta olmak üzere bir birlik isimler üstünde meydana gelen uzlaşmazlığı aşmaları halinde kabine listesinin bu sabah Erdoğan’a sunulabileceği kaydediliyor .

ERDOĞAN’DAN BABACAN’A İTİRAZ

AK Parti kulislerine yansıyan verilere yönelik , Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekonomi idaresinin başına getirmek aradığı Ali Babacan’a itirazını kaldırmadığı konuşuluyor .
Erdoğan’a yakın bir AK PARTI kurmayı , ” Cumhurbaşkanımız , Babacan’ın milletvekili adayı yapılmamasını da istemişti . Ama Davutoğlu’nun ısrarı üst kısmına aday yapılmasını kabul buyurdu . Ama bunu kabul ederken ekonomi idaresinin başına getirilmesi konusuna vize vermedi . Cumhurbaşkanımız , benzer düşüncesini savunuyor . Babacan’ın kabinede koltuk almama ihtimali bir sürü dik ” savını ifade etti . Erdoğan’ın Berat Albayrak’ın ekonominin patronluğuna getirilmesini istediğini kaydeden AK Parti kurmayı , ” Davutoğlu da Albayrak’ı istemiyor . Cumhurbaşkanımız’nın Albayrak dışında ekonomi idaresi emelli düşündüğü isimler var . Ama önceliği Albayrak . Ama bu konuyla ilgili bir uyuşmaya varılamazsa üçüncü bir isim de gündeme gelebilir . Ama burada belirleyici olacak insan Cumhurbaşkanımız ” değerlendirmesini inşa etti .

YILDIRIM’A KLİK ÖNLEMİ

Ekonominin sonrasında 2. sorun noktası meydana gelen Binali Yıldırım’ın ise büyük ihtimalle kabinede koltuk alacağı bildiriliyor . Erdoğan’ın partide bir klik oluşmasını istemediği ve bunun için müsaade vermeyeceğini ifade eden AK Parti kurmayı , ” Binali Yıldırım’ın bu bağlamda kabinede olması mühim . Rakip olsalar dahi birlikte çalışılabileceğini meydana koymaları gerekmektedir . Cumhurbaşkanımız , bu noktaya özel önem veriyor ” savını kaydetti . AK Parti idaresi , kabine listesinin bu sabah Erdoğan aracılığıyla onaylanması halinde devlet programının çarşamba bugünü TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI’de okunması , 30 Kasım’da da güvenoylamasının yapılmasını tasarılıyor .
Bu arada Çankaya Köşkü’nde yapılmış meydana gelen güvenlik toplantısı sonrasında konuşan Davutoğlu , Erdoğan ile bu sabah görüşeceğini açıklamasını inşa etti . Davutoğlu , ” En kısa sürede hükümeti kuracağız . Adeta görüş ayrılığı varmış benzeri gökyüzü yansıtılıyor . Ek Olarak Cumhurbaşkanımız ile oturup rastgele bir şekilde bu bağlamda detaylı bir müzakere yapmış değiliz ” diye konuştu .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir