iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Ne Babacan Ne Albayrak, Ekonomi 3. İsme!

Ne Babacan Ne Albayrak, Ekonomi 3. İsme!

Yeni devlet tartışmalarında tertemiz iddia: Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın istemediği Ali Babacan’ın kabinede olmayacağı belirtilirken Davutoğlu’nun Berat Albayrak’la ilgili çekincesini kaldırmaması halinde da ekonominin üçüncü bir isme emanet edilebileceği vurgulanıyor . KABİNEDEKİ İSİMLERDE SIKINTI İDİDASI Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine yönelik , Cumhurbaşkanlığı Sarayıyla AK Parti Evrensel Merkezi aralarında 64 . hükümetin kabine listesi üstünde meydana gelen sorun […]

23 Kasım 2015 Pazartesi - 30 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0


Ne Babacan Ne Albayrak, Ekonomi 3. İsme!
Yeni devlet tartışmalarında tertemiz iddia: Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın istemediği Ali Babacan’ın kabinede olmayacağı belirtilirken Davutoğlu’nun Berat Albayrak’la ilgili çekincesini kaldırmaması halinde da ekonominin üçüncü bir isme emanet edilebileceği vurgulanıyor .

KABİNEDEKİ İSİMLERDE SIKINTI İDİDASI

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine yönelik , Cumhurbaşkanlığı Sarayıyla AK Parti Evrensel Merkezi aralarında 64 . hükümetin kabine listesi üstünde meydana gelen sorun nedeni ile kabine listesinin açiklama etmesi ve hükümetin oluşturulması bugüne ertelendi . Taraflar aralarında ekonomi idaresinin kime verileceği konusu enbaşta olmak üzere bir birlik isimler üstünde meydana gelen uzlaşmazlığı aşmaları halinde kabine listesinin bu sabah Erdoğan’a sunulabileceği kaydediliyor .

ERDOĞAN’DAN BABACAN’A İTİRAZ

AK Parti kulislerine yansıyan verilere yönelik , Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekonomi idaresinin başına getirmek aradığı Ali Babacan’a itirazını kaldırmadığı konuşuluyor .
Erdoğan’a yakın bir AK PARTI kurmayı , ” Cumhurbaşkanımız , Babacan’ın milletvekili adayı yapılmamasını da istemişti . Ama Davutoğlu’nun ısrarı üst kısmına aday yapılmasını kabul buyurdu . Ama bunu kabul ederken ekonomi idaresinin başına getirilmesi konusuna vize vermedi . Cumhurbaşkanımız , benzer düşüncesini savunuyor . Babacan’ın kabinede koltuk almama ihtimali bir sürü dik ” savını ifade etti . Erdoğan’ın Berat Albayrak’ın ekonominin patronluğuna getirilmesini istediğini kaydeden AK Parti kurmayı , ” Davutoğlu da Albayrak’ı istemiyor . Cumhurbaşkanımız’nın Albayrak dışında ekonomi idaresi emelli düşündüğü isimler var . Ama önceliği Albayrak . Ama bu konuyla ilgili bir uyuşmaya varılamazsa üçüncü bir isim de gündeme gelebilir . Ama burada belirleyici olacak insan Cumhurbaşkanımız ” değerlendirmesini inşa etti .

YILDIRIM’A KLİK ÖNLEMİ

Ekonominin sonrasında 2. sorun noktası meydana gelen Binali Yıldırım’ın ise büyük ihtimalle kabinede koltuk alacağı bildiriliyor . Erdoğan’ın partide bir klik oluşmasını istemediği ve bunun için müsaade vermeyeceğini ifade eden AK Parti kurmayı , ” Binali Yıldırım’ın bu bağlamda kabinede olması mühim . Rakip olsalar dahi birlikte çalışılabileceğini meydana koymaları gerekmektedir . Cumhurbaşkanımız , bu noktaya özel önem veriyor ” savını kaydetti . AK Parti idaresi , kabine listesinin bu sabah Erdoğan aracılığıyla onaylanması halinde devlet programının çarşamba bugünü TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI’de okunması , 30 Kasım’da da güvenoylamasının yapılmasını tasarılıyor .
Bu arada Çankaya Köşkü’nde yapılmış meydana gelen güvenlik toplantısı sonrasında konuşan Davutoğlu , Erdoğan ile bu sabah görüşeceğini açıklamasını inşa etti . Davutoğlu , ” En kısa sürede hükümeti kuracağız . Adeta görüş ayrılığı varmış benzeri gökyüzü yansıtılıyor . Ek Olarak Cumhurbaşkanımız ile oturup rastgele bir şekilde bu bağlamda detaylı bir müzakere yapmış değiliz ” diye konuştu .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler