Ana sayfa / Haberler / Oğan’a, Alparslan Türkeş’in Kızından Destek Geldi

Oğan’a, Alparslan Türkeş’in Kızından Destek Geldi

Oğan'a, Alparslan Türkeş'in Kızından Destek Geldi
Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan , MHP Genel Başkanlığı için aday olduğunu tertip ettiği bir basın toplantısı ile açıkladı . Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in kızı Davet Türkeş de Oğan’a dayanak verenler arasında yer aldı .

GENEL BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilen ancak mahkeme kararı ile tekrar partisine dönen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan , genel başkan adayı olduğunu tertip ettiği bir basın toplantısı ile ilan etti .

DELEGE SAYISININ ÜZERİNDE İMZA TOPLANDI

MHP’nin geleceğine MHP’lilerin karar vermesi gerektiğini vurgulayan Oğan , bir an önce tüzük kurultayının toplanması çağrısında bulundu ve gerekli delege sayısının çok üzerinde imza topladıklarını kaydetti .

MHP’de tüzük gereği olağanüstü kurultaylarda genel başkan seçilemiyor .

” HAKKIMIZ OLAN ZAFERİ ALMAYA TALİBİZ ”

1 Kasım seçiminde 7 Haziran’a nazaran her dört oydan birisinin kaybedildiğini ve HDP’nin gerisine kalarak TBMM’deki en az milletvekili olan partiye geriletildiğini ifade eden MHP eski milletvekili , MHP’nin ‘gazi bir parti’ olduğunu ileri sürdü .

Oğan , ” Kendi ülküdaşlarımıza hesap sormaya değil; hakkımız olan zaferi birlik ve dirlik ruhuyla kurultaylarda ant içerek almaya talibiz . ” dedi .

” KURULTAY , YARININ İKTİDARINI HAZIRLAYACAKTIR ”

” Bugün toplayacağımız kurultay , yarının iktidarını hazırlayacaktır ” sloganı ile düzenlenen basın toplantısında Sinan Oğan , şunları kaydetti: ” Sadece yüzde 10 barajını aşarak Meclis’te grup kurmaya odaklanmış , zihninde tek başına iktidar hedefi bulunmayan bir liderlik anlayışının , Milliyetçi Hareketi ulaştıracağı haysiyetli bir yer , varacağı onurlu bir menzil olamaz . ”

” KORKMADAN , OLAĞANÜSTÜ KURULTAY TOPLAMALI ”

MHP eski milletvekili , ” Genel Başkan korkmadan , gocunmadan , gücenmeden hızla olağanüstü bir kurultay toplayıp sorunlarımızın serbestçe tartışılmasına , ülkücü iradenin özgürce tecelli etmesine fırsat vermelidir . Aksi halde 1 Kasım’da harekete geçen dip dalgası giderek büyüyecek ve Türk milliyetçiliği üzerinde telafisi imkansız zararlara yol açacaktır . ” diye konuştu .
Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan , tüzük kurultayının bir an önce toplanması ve partinin tüzük kurultayı ile beraber genel başkan ve yönetim organlarının seçilmesi çağrısını tertip ettiği bir basın toplantısında kamuoyuna duyurdu .

” EN YAKIN SÜREDE GENEL MERKEZİMİZİN KAPISINI ÇALACAĞIZ ”

Genel başkanlığa kendisinin de aday olduğunu ifade eden Oğan , toplantının soru cevap bölümünde olağanüstü kurultay için gerekli delege sayısına ulaşıp ulaşmadıklarına dair bir soruya ” MHP’nin 1240 delegesi var . Delegenin beşte bir imzası partimizi olağanüstü kurultaya götürmek için yeterlidir . Delege sayısı minimum 240’ın çok daha üzerinde olacaktır . Onu da önümüzdeki süreçte göreceksiniz . Biz bütün ismi geçen ( genel başkanlık ) aday adayları imza metnini ortak hale getirdik . Ortak imza metni ile sahaya çıktık . Şu kadarını söyleyeyim; partimizi kurultaya götürecek yeterlilikte imzamız mevcuttur . 240’ın çok üzerinde bir imza ile Allah nasip ederse en yakın sürede genel merkezimizin kapısını çalacağız . ” diye konuştu .

Ortak imza metninde Meral Akşener ve Koray Aydın’ın olup olmadığına dair soruya ise Sinan Oğan cevap vermemeyi tercih etti .

” AK PARTİ İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNÜYORSA BİZİ SEÇER ”

Devlet Bahçeli’nin yeni oluşumu ” Saray’ın projesi ” olarak nitelendirmesinin sorulması üzerine Oğan , ” AK Parti eğer intihar etmeyi düşünüyor ise bizi seçer . Yani bizi destekler . ” diye cevap verdi .

” BAHÇELİ’NİN OTURDUĞU EVE GİRMEYE ÇALIŞMIYORUZ ”

Kurultay salonuna Bahçeli haricindeki başkan adaylarının sokulmayacağı iddiaları üzerine Eski Iğdır Milletvekili , şunları kaydetti: ” Biz Devlet Bahçeli’nin oturduğu eve girmeye çalışmıyoruz . Bahçeli benim çok hürmet ettiğim bir büyüğümdür . O konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın . Benim de nikah şahidimdir . Bahçeli ile bu mesele şahsi bir meselemiz değildir . MHP , Türk milliyetçilerin ortak evidir . Kurultaylar da Türk milliyetçilerin kurultaydır . Ülkücü irade delege ile karar verdiği takdirde hiç kimsenin Genel Başkan dahil ‘salona sokmam’ deme gibi bir şey demeye hakkı yoktur . ”

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN KIZINDAN SİNAN OĞAN’A DESTEK

Sinan Oğan’ın basın toplantısında çok sayıda partili ile merhum Alparslan Türkeş’in kızı Davet Türkeş de katıldı . Oğan , basın toplantısı sonrası Davet Türkeş’in yanına giderek katılımından dolayı özel teşekkür etti .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir