iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Oğan’a, Alparslan Türkeş’in Kızından Destek Geldi

Oğan’a, Alparslan Türkeş’in Kızından Destek Geldi

Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan , MHP Genel Başkanlığı için aday olduğunu tertip ettiği bir basın toplantısı ile açıkladı . Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in kızı Davet Türkeş de Oğan’a dayanak verenler arasında yer aldı . GENEL BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilen ancak mahkeme kararı ile tekrar partisine dönen eski […]

21 Kasım 2015 Cumartesi - 19 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Oğan'a, Alparslan Türkeş'in Kızından Destek Geldi
Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan , MHP Genel Başkanlığı için aday olduğunu tertip ettiği bir basın toplantısı ile açıkladı . Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in kızı Davet Türkeş de Oğan’a dayanak verenler arasında yer aldı .

GENEL BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilen ancak mahkeme kararı ile tekrar partisine dönen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan , genel başkan adayı olduğunu tertip ettiği bir basın toplantısı ile ilan etti .

DELEGE SAYISININ ÜZERİNDE İMZA TOPLANDI

MHP’nin geleceğine MHP’lilerin karar vermesi gerektiğini vurgulayan Oğan , bir an önce tüzük kurultayının toplanması çağrısında bulundu ve gerekli delege sayısının çok üzerinde imza topladıklarını kaydetti .

MHP’de tüzük gereği olağanüstü kurultaylarda genel başkan seçilemiyor .

” HAKKIMIZ OLAN ZAFERİ ALMAYA TALİBİZ ”

1 Kasım seçiminde 7 Haziran’a nazaran her dört oydan birisinin kaybedildiğini ve HDP’nin gerisine kalarak TBMM’deki en az milletvekili olan partiye geriletildiğini ifade eden MHP eski milletvekili , MHP’nin ‘gazi bir parti’ olduğunu ileri sürdü .

Oğan , ” Kendi ülküdaşlarımıza hesap sormaya değil; hakkımız olan zaferi birlik ve dirlik ruhuyla kurultaylarda ant içerek almaya talibiz . ” dedi .

” KURULTAY , YARININ İKTİDARINI HAZIRLAYACAKTIR ”

” Bugün toplayacağımız kurultay , yarının iktidarını hazırlayacaktır ” sloganı ile düzenlenen basın toplantısında Sinan Oğan , şunları kaydetti: ” Sadece yüzde 10 barajını aşarak Meclis’te grup kurmaya odaklanmış , zihninde tek başına iktidar hedefi bulunmayan bir liderlik anlayışının , Milliyetçi Hareketi ulaştıracağı haysiyetli bir yer , varacağı onurlu bir menzil olamaz . ”

” KORKMADAN , OLAĞANÜSTÜ KURULTAY TOPLAMALI ”

MHP eski milletvekili , ” Genel Başkan korkmadan , gocunmadan , gücenmeden hızla olağanüstü bir kurultay toplayıp sorunlarımızın serbestçe tartışılmasına , ülkücü iradenin özgürce tecelli etmesine fırsat vermelidir . Aksi halde 1 Kasım’da harekete geçen dip dalgası giderek büyüyecek ve Türk milliyetçiliği üzerinde telafisi imkansız zararlara yol açacaktır . ” diye konuştu .
Eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan , tüzük kurultayının bir an önce toplanması ve partinin tüzük kurultayı ile beraber genel başkan ve yönetim organlarının seçilmesi çağrısını tertip ettiği bir basın toplantısında kamuoyuna duyurdu .

” EN YAKIN SÜREDE GENEL MERKEZİMİZİN KAPISINI ÇALACAĞIZ ”

Genel başkanlığa kendisinin de aday olduğunu ifade eden Oğan , toplantının soru cevap bölümünde olağanüstü kurultay için gerekli delege sayısına ulaşıp ulaşmadıklarına dair bir soruya ” MHP’nin 1240 delegesi var . Delegenin beşte bir imzası partimizi olağanüstü kurultaya götürmek için yeterlidir . Delege sayısı minimum 240’ın çok daha üzerinde olacaktır . Onu da önümüzdeki süreçte göreceksiniz . Biz bütün ismi geçen ( genel başkanlık ) aday adayları imza metnini ortak hale getirdik . Ortak imza metni ile sahaya çıktık . Şu kadarını söyleyeyim; partimizi kurultaya götürecek yeterlilikte imzamız mevcuttur . 240’ın çok üzerinde bir imza ile Allah nasip ederse en yakın sürede genel merkezimizin kapısını çalacağız . ” diye konuştu .

Ortak imza metninde Meral Akşener ve Koray Aydın’ın olup olmadığına dair soruya ise Sinan Oğan cevap vermemeyi tercih etti .

” AK PARTİ İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNÜYORSA BİZİ SEÇER ”

Devlet Bahçeli’nin yeni oluşumu ” Saray’ın projesi ” olarak nitelendirmesinin sorulması üzerine Oğan , ” AK Parti eğer intihar etmeyi düşünüyor ise bizi seçer . Yani bizi destekler . ” diye cevap verdi .

” BAHÇELİ’NİN OTURDUĞU EVE GİRMEYE ÇALIŞMIYORUZ ”

Kurultay salonuna Bahçeli haricindeki başkan adaylarının sokulmayacağı iddiaları üzerine Eski Iğdır Milletvekili , şunları kaydetti: ” Biz Devlet Bahçeli’nin oturduğu eve girmeye çalışmıyoruz . Bahçeli benim çok hürmet ettiğim bir büyüğümdür . O konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın . Benim de nikah şahidimdir . Bahçeli ile bu mesele şahsi bir meselemiz değildir . MHP , Türk milliyetçilerin ortak evidir . Kurultaylar da Türk milliyetçilerin kurultaydır . Ülkücü irade delege ile karar verdiği takdirde hiç kimsenin Genel Başkan dahil ‘salona sokmam’ deme gibi bir şey demeye hakkı yoktur . ”

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN KIZINDAN SİNAN OĞAN’A DESTEK

Sinan Oğan’ın basın toplantısında çok sayıda partili ile merhum Alparslan Türkeş’in kızı Davet Türkeş de katıldı . Oğan , basın toplantısı sonrası Davet Türkeş’in yanına giderek katılımından dolayı özel teşekkür etti .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler