Ana sayfa / Haberler / Panama Mantarı Muzun Neslini Tüketiyor

Panama Mantarı Muzun Neslini Tüketiyor


Panama Mantarı Muzun Neslini Tüketiyor
Hollanda’da yapılmış var olan yepyeni bir araştırmaya yönelik , Panama mantar hastalığının muz üretiminin büyük bir bölümünün gerçekleştirildiği Latin Amerika’ya da sıçramasıyla muzların türü tükenebilir .

ARTIK MUZ YETİŞMEYECEK

Muzlu ekmek , muzlu milkshake , muzlu pasta , muzlu krep ve muzlu çörek . Muzlu hazırlayabileceğiniz çok fazla yiyecek şuanki . Hazırlıklı zaman varken muzlu yiyecekleri yiyelim . Çünkü Hollanda’da Wageningen Üniversitesi’nin yaptığı yepyeni bir araştırmaya yönelik muzlar çoğalış yetişmeyecek .

ARTIK MUZ YİYEMEYECEĞİZ

Suçlu , yok edilemeyen Panama mantar rahatsızlığı Tropical Race 4 . 7 . 3 milyar dolar değerinde muz sektörü amaçlı berbat bir bilgi . Şayet muz ve muzlu yiyecekleri sevenler amaçlı daha kötü bir bilgi .
HASTALIĞIN LATİN AMERİKA’YA SIÇRAMASI AN MESELESİ

Tropical Race 4 , 1960’lardan beri doğu ve güneydoğu Asya’daki muzlara zarar veriyor . Şayet şu anda rahatsızlık , öbür kıtalara da sıçrıyor ve muz üretiminin büyük bir bölümünün gerçekleştirildiği Latin Amerika’ya da geçmesi an meselesi .

Hollanda’da Wageningen Üniversitesi’nden muz uzmanı Gert Kema , ” Ölümcül rahatsızlık hemen Pakistan , Lübnan , Ürdün , Umman , Mozambik ve Avustralya’nın bir kısmına sıçradı ” dedi .

Ama bir birlik sıkı haberler de var . Muz türü çok yakında tükenmeyecek .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir