iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Panama Mantarı Muzun Neslini Tüketiyor

Panama Mantarı Muzun Neslini Tüketiyor

Hollanda’da yapılmış var olan yepyeni bir araştırmaya yönelik , Panama mantar hastalığının muz üretiminin büyük bir bölümünün gerçekleştirildiği Latin Amerika’ya da sıçramasıyla muzların türü tükenebilir . ARTIK MUZ YETİŞMEYECEK Muzlu ekmek , muzlu milkshake , muzlu pasta , muzlu krep ve muzlu çörek . Muzlu hazırlayabileceğiniz çok fazla yiyecek şuanki . Hazırlıklı zaman varken muzlu […]

03 Aralık 2015 Perşembe - 79 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0


Panama Mantarı Muzun Neslini Tüketiyor
Hollanda’da yapılmış var olan yepyeni bir araştırmaya yönelik , Panama mantar hastalığının muz üretiminin büyük bir bölümünün gerçekleştirildiği Latin Amerika’ya da sıçramasıyla muzların türü tükenebilir .

ARTIK MUZ YETİŞMEYECEK

Muzlu ekmek , muzlu milkshake , muzlu pasta , muzlu krep ve muzlu çörek . Muzlu hazırlayabileceğiniz çok fazla yiyecek şuanki . Hazırlıklı zaman varken muzlu yiyecekleri yiyelim . Çünkü Hollanda’da Wageningen Üniversitesi’nin yaptığı yepyeni bir araştırmaya yönelik muzlar çoğalış yetişmeyecek .

ARTIK MUZ YİYEMEYECEĞİZ

Suçlu , yok edilemeyen Panama mantar rahatsızlığı Tropical Race 4 . 7 . 3 milyar dolar değerinde muz sektörü amaçlı berbat bir bilgi . Şayet muz ve muzlu yiyecekleri sevenler amaçlı daha kötü bir bilgi .
HASTALIĞIN LATİN AMERİKA’YA SIÇRAMASI AN MESELESİ

Tropical Race 4 , 1960’lardan beri doğu ve güneydoğu Asya’daki muzlara zarar veriyor . Şayet şu anda rahatsızlık , öbür kıtalara da sıçrıyor ve muz üretiminin büyük bir bölümünün gerçekleştirildiği Latin Amerika’ya da geçmesi an meselesi .

Hollanda’da Wageningen Üniversitesi’nden muz uzmanı Gert Kema , ” Ölümcül rahatsızlık hemen Pakistan , Lübnan , Ürdün , Umman , Mozambik ve Avustralya’nın bir kısmına sıçradı ” dedi .

Ama bir birlik sıkı haberler de var . Muz türü çok yakında tükenmeyecek .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler