iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Paykasa ve Astropay Nedir?

Paykasa ve Astropay Nedir?

  Ön ödeme sistemi içerisinde yer alan astropay ve paykasa, klasik kredi kartlarının ya da banka kartlarının yerine geçen ödeme gereçleridir. Çalışma mantığı her iki üründe de aynı olmak ile birlikte, kredi kartlarından tek farkı, kişisel bilgilerin ortaya çıkmaması ve önceden yapılan ödeme kadar harcama yapılmasına imkan tanımalarıdır. Ayrıca, bu ödeme gereçlerinde faiz, yıllık aidat […]

20 Ocak 2016 Çarşamba - 50 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

 

Ön ödeme sistemi içerisinde yer alan astropay ve paykasa, klasik kredi kartlarının ya da banka kartlarının yerine geçen ödeme gereçleridir. Çalışma mantığı her iki üründe de aynı olmak ile birlikte, kredi kartlarından tek farkı, kişisel bilgilerin ortaya çıkmaması ve önceden yapılan ödeme kadar harcama yapılmasına imkan tanımalarıdır. Ayrıca, bu ödeme gereçlerinde faiz, yıllık aidat ve benzeri şekilde hiçbir ek ücret talep edilmemektedir. Hesaplar içerisinde para bittiğinde, hiçbir şekilde harcama yapılamaması bu iki hesap çeşidine olan ilgiyi arttırmaktadır. İnternet üzerinden alış veriş imkanı sunan birçok online alış veriş market, bu sistemi benimsemiştir. Online alış veriş marketlerinin haricinde, internet üzerinden hizmet sunan oyun ve bahis sitelerinde de, her iki yöntemi benimsemiş olanlar bulunmaktadır.

Kişisel bilgilerin koruma altına alındığı, banka bilgilerinin hiçbir şekilde paylaşılmadığı bu hesapların oluşturulması maksadı ile yapılan işlemler, paykasa al gibi başlıklar altında toplanmaktadır. Dikkat edilecek en önemli husus, hesap oluşturulacak kişi ya da kuruluşların yetkilendirilmiş resmi kimliklere sahip olmalarıdır. Hizmetlerini ellerinde bulundurdukları yetki ile sürdüren kişi ya da kuruluşlara belirlenen limitler dahilinde para gönderilmektedir. Gönderilen paralar, bahsedilen bu ön ödem miktarını oluşturmaktadır. Para transfer işlemi gerçekleştikten hemen sonra, bayi tarafından ilgili kişiye internet üzerinden bir pin kodu gönderilmektedir. Bu kod 16 haneden oluşan bir şifre olarak ifade edilmektedir. Yapılan tüm alış verişlerde ya da para transferlerinde, bahsedilen kod kullanılmaktadır.

 

“Paykasa ve Astropay Nedir?” için bir cevap

  1. Paykasa Bozdurma dedi ki:

    Çok kaliteli ve yararlı bir içerik olmuş. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı medyum timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler