iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Peynirin Bağımlılık Yaptığı Ortaya Çıktı

Peynirin Bağımlılık Yaptığı Ortaya Çıktı

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de Michigan Üniversitesi’nde yapılan tetkiklerde sonucu, kahvaltıların vazgeçilmezi meydana gelen peynirin bağımlılık yaptığı açıklandı. PİZZANIN BAĞIMLILIK ÖZELLİĞİ PEYNİRDEN GELİYOR Bilim vatandaşları, araştırmalar sonucu olarak peynirde yer alan casein kimyasalının beyindeki reseptörleri tetikleyerek bağımlılık yarattığı sonucuna ulaştı. Araştırmacılar, hayat üstünde en bir sürü bağımlılık yaratan yiyeceklerden biri meydana gelen pizzanın bu özelliğini de içerdiği […]

23 Ekim 2015 Cuma - 42 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de Michigan Üniversitesi’nde yapılan tetkiklerde sonucu, kahvaltıların vazgeçilmezi meydana gelen peynirin bağımlılık yaptığı açıklandı.

PİZZANIN BAĞIMLILIK ÖZELLİĞİ PEYNİRDEN GELİYOR

Bilim vatandaşları, araştırmalar sonucu olarak peynirde yer alan casein kimyasalının beyindeki reseptörleri tetikleyerek bağımlılık yarattığı sonucuna ulaştı. Araştırmacılar, hayat üstünde en bir sürü bağımlılık yaratan yiyeceklerden biri meydana gelen pizzanın bu özelliğini de içerdiği pek miktarda peynire bağlandı.

YILDA 35 KİLOGRAM PEYNİR TÜKETİYORUZ

Çalışmada imzası meydana gelen isimlerden biri meydana gelen Erica Schulte, şişmanlığın genel olarak bir yeme problemİ kabul edilmesine nazaran, bunun “yemek bağımlılığının” bir belirtisi meydana geldiğini ifade etti. Araştırmacılar, casein’in sütte az miktarda bulunduğunu, fakat 1 kg peynir üretmek amaçlı 10 litre süt gerektiğini, bu sebeple peynirin fazla yüksek oranda casein içerdiğine göze çarpıyor. Bir insanın yılda aşağı yukarı 35 kg peynir tükettiğine değinen uzman olanlar, bunun da bağımlılık tezini doğrular nitelikte olduğuna göze çarpıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler