Ana sayfa / Haberler / PKK’daki Panik Telsiz Konuşmalarına Yansıdı

PKK’daki Panik Telsiz Konuşmalarına Yansıdı

Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz’dan buyana yıldırı örgütü PKK’ya müteveccih operasyonlarda 943 teröristi nötr bir duruma getirmesi kararı bölen yıldırı örgütü çalışanları meydanda oluşan panik, korku, cedit izlem ve hareket önerileri ile nahiye halkını küçümseyici diyaloglar telsiz konuşmalarına yansıdı.

EYLEMLERİ KAYDEDİYORLAR

Alınan bilgiye göre, telsiz konuşmalarında, bölen yıldırı örgütünce meydana getirilen eylemlerin herhangi ortak anının teröristler kabilinden kameraya kaydedildiği ve görüntülerin Irak’ın kuzeyine de gönderildiği, buradan mevrut tenkit ve tavsiyelerin inceden inceye uygulanmaya çalışıldığı, fakat teröristlerin çoğunun istenileni dört dörtlük kendisine adına getiremediği belirtildi.

Bölgedeki teröristlerin daima hareket arayışında oldukları, fakat akıbet devirde verdikleri kayıpların kendileri üstünde başta de cedit katılanlar üstünde baş döndürücü negatif müttehit çepel ve kaygı yarattığı tabir edildi.

BÖLGE HALKINI AŞAĞILAYICI İFADELER

Telsiz konuşmalarında, ‘olaylara baş döndürücü tepkisiz ve isteksiz’ olmaları dolayısıyla alanda yaşayanlar düşüncesince ‘uyuz halk’ ifadesini kullandıkları, reaksiyon verebilmesi düşüncesince topluluğu harekete geçirecek ehemmiyetli müttehit durumun yahut şartların yaratılması gerektiği, halkın, bir aşırı yerde henüz baş döndürücü muhtemelen etmeseler de Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanı sıra bulunduğu izlenimini elde ettikleri ve bunun zat mücadelelerine iri müttehit durgu vurmuş bulunduğu da arazi alıyor.

Orta ortalık sorumlusu Azad Siser harf adlı, Ekrem Güney’in telsiz konuşmasında, ‘Halkın neymiş muhtariyet car ettiği, bu vaziyeti bildirme etmeyen devletin bölüt ve yıldırı örgütüne gönül rahatlığı topyekun müttehit harp başlattığı’ algısını yaratmanın ve halkı sahaya çekmenin başarıları düşüncesince eğer olmazsa olamaz müttehit araç olduğu, bu zamanın yıldırı örgütü açısından zamanı müttehit bitiş zorunda değerlendirildiği, kalburüstü olamamaları yerinde kendileri düşüncesince bitiş olabileceği ifadeleri arazi aldı.

YABANCI BASINA DESTEK TALEBİ

Yabancı basının yıldırı örgütünün eylemleri kendisince müspet istihbarat yaptığı, alanda ‘iç savaş’ algısı yaratacak görüntülerin gerektiği, çatışmalarda perişan reşit çatı ve oluşturulan trap görüntülerinin bu kapsamda baş döndürücü işe yaradığı, ecnebi basına gönül rahatlığı herhangi ortak çeşitli desteğin verilmesinin baş döndürücü ehemmiyetli bulunduğu da telsiz konuşmalarına yansıdı.

Bölücü yıldırı örgütü personellerinin konuşmalarında, ‘özyönetim’ car edilen yerlerdeki çatışmalarda, ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin sivilleri katlettiği’ haberlerinin herhangi ortak ortamda, başta toplumsal medyada dile getirilmesi gerektiği, bu defa de kalburüstü olunamazsa örgütün Kandil’deki yıkımdan sonradan toparlanamayacağı ve tükeneceği, Kandil’den eskisi kabil bundan sonradan bindi alamadıkları, Kandil ve civarına meydana getirilen iklim operasyonlarının Kuzey Irak’ta iri müttehit tahribata ve kayba sebebiyet verdiği, bu durumun nahiye halkı üstünde zat aleyhlerinde müttehit çepel yarattığı ve halkın desteğinin az daha bulunmayan denecek seviyeye geldiği bilgisi de arazi aldı.

ÇOBANLARA TEHDİT

Yapılan kalburüstü ve değimsiz hep eylemlerin dobra değerlendirilmesi, değimsiz eylemler dolayısıyla maneviyat motivasyonun bozulmaması, meydana getirilen hataların gözden geçirilerek başarıya odaklanılması gerektiği vurgulandı.

Terör örgütü mensupları, telsiz konuşmalarında, Türkiye Cumhuriyeti kuvvetlerinin halkın yanı sıra arazi almasının kendilerine iri dokunca verdiği, Türk basınının yıldırı örgütü kayıplarına müteveccih meydana getirdiği açıklamaların nahiye halkını, Türkiye Cumhuriyeti devletine yakınlaştırdığı ve kendilerinin basını aldığı kadar kullanamadıklarından yakınıyor.

‘HEDEF GÖZETMEDEN İNDİRİN’

Konuşmalarında, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde iri müttehit ‘hayal kırıklığı’ yaşadıklarını vurgulayan teröristlerin telsizden güzeşte ifadeleri şöyle: ‘Bizi fareler kabil meydanda bıraktılar. Doğrudan devletin enerjisini ensemizde hissettik; iri muvaffakiyet beklediğimiz noktada hezimete uğradık. Halka baş döndürücü güvenmeyin; hüküm ve kaygı onları gine kendilerine getirecektir. Gerektiğinde gaye gözetmeden indirin, gücümüzü görsünler, döneceklerdir, mecburdurlar.

‘ULAŞIMI ENGELLEYİN’

Amacımız herhangi ortak janr irtibatı kesmektir. Karayolları, TV vericileri, temel istasyonları ve demiryollarını yıkma ederek, halkın camia ile bir araya gelmesini engelleyin. Ulaşımını engelleyin. Okul binalarını gaye alın, yaklaşan yıkın fakat ilkgüz böylelikle burada okulların açılmasını müttehit biçimde engelleyin. Silvan’da yerleştirdiğimiz patlayıcıdan âlem ölen çocuğun sorumluluğunu devlete yükleyin. ‘Devlet tedarik almadı, çocuğun ölümüne etken oldu.’ cümlesini el zarfında yaymaya çalışın.

‘KENDİNİ VURAN SALAKLAR VAR’

TC güçlerine saldırılarda bire müttehit şekilleri kullanmaktan kaçının, şaşırtın. Sahte ihbarlarla riziko almadan düzenlilik güçlerinin ayağınıza büyüklüğünde getirtin riziko almayın. Yöntemler benzeşim olduğunda kayıplarımız artıyor. Bölgede baş döndürücü zayi vermeye başladık, kayıplara tahammülümüz yok. Yeni gelenlere ırak mesafelerden TC güçlerine müteveccih atış yaptırarak terbiye verin. Birbirimizi vuruyoruz ve ayrıca zat kendini vuran salaklar birlikte var.’

PKK OPERASYONLARI SÜRÜYOR, GELİŞMELER İÇİN TIKLAYINSON DAKİKA HABERLER İÇİN TIKLAYIN

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir