Ana sayfa / Haberler / PKK’dan 3 İlde Güvenlik Güçlerine Saldırı

PKK’dan 3 İlde Güvenlik Güçlerine Saldırı

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde Kaymakamlık, İlçe Jandarma ve Komando Tabur Komutanlığı’na senkronik atak düzenlendi. Güvenlik güçleri PKK’lıların saldırısına aceleten cevap verilirken, fert kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı belirtildi.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRI

Türkiye’nin Irak sınırında kâin Çukurca İlçesi’daki atak vakit 21.00 sularında yaşandı. PKK’lılar, Kaymakamlık binasına rekatatarlı, kaza Jandarma ve Kamando Tabur Komutanlığı’na ise ince namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıya nöbetteki asayiş güçleri de aceleten cevap verdi. Can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, saldırının arkası sıra kaçan PKK’lıların yakalanması düşüncesince dizi eylem başlatıldı. Bu arada, ilçedeki zırh sesler tahminî gayrisıhhi vakit sürdü.

VAN’DA ASKERİ ARACA MAYINLI TUZAK

Van’ın Gürpınar İlçesi Güzelsu Mahallesi’nde PKK’lılar kabilinden yola döşenen patlayıcı askeri otomobilin geçişinden çelimsiz müddet sonraları patlatıldı. Saldırıda, fert kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Gürpınar İlçesi’nin Güzelsu Mahallesi’nde henüz önceleri yola döşenen patlayıcı, geceleyin askeri otomobilin geçişinden metreler ondan sonra PKK’lı teröristler kabilinden engin kumandayla patlatıldı. Meydana mevrut patlamada fert kaybı ve yaralanma yaşanmazken, yolda hasar oluştu. PKK’lıların yakalanması düşüncesince de alanda dizi eylem başlatıldı.

ŞIRNAK’TA ASKERE SALDIRI: 2 YARALI

Şırnak’ın Balveren beldesi mevkiinde Milli Jandarma Karakolu yakınında kez kontrolü eden askerlere teröristlerce oluşturulan acı kararı 2 er yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Milli Jandarma Karakolu karşısında kâin Cudi Dağı eteklerinden teröristler kabilinden ince namlulu silahla kez kontrolü eden askerlere acı açıldı. Saldırıda müttehit teğmen, müttehit bilirkişi çavuş yaraladı. PKK’lılar kabilinden oluşturulan ateşe askerlerin cevap vermesiyle arbede çıktı. Çatışmanın arkası sıra yıldırıcı ekip Cudi Dağı’na akilane kaçtı. PKK’lıların kaçış noktalarına Milli Jandarma Karakolundan külliyen atışı yapılırken. 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugayı’ndan koruyucu kobralar ile ATAK tecavüz helikopterleri ise alanı dip acı dibine aldı. Bölgede iklim destekli dizi eylem başladığı belirtildi.

Öte taraftan dertli mülazım ve bilirkişi çavuşun Şırnak Asker Hastanesi’nde otama dibine alındığı öğrenildi

PKK OPERASYONLARI SÜRÜYOR, GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir