iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

PKK’dan 3 İlde Güvenlik Güçlerine Saldırı

PKK’dan 3 İlde Güvenlik Güçlerine Saldırı

Hakkari’nin Çukurca, Van Gürpınar, Şırnak Balveren beldesi mevkinde PKK, güvenlik güçlerine saldırı düzenledi. Çıkan çatışmalarda 2 asker yaralandı.

01 Eylül 2015 Salı - 57 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde Kaymakamlık, İlçe Jandarma ve Komando Tabur Komutanlığı’na eş anlı atılım düzenlendi. Güvenlik güçleri PKK’lıların saldırısına aceleten cevap verilirken, duygusal kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı belirtildi.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRI

Türkiye’nin Irak sınırında kâin Çukurca İlçesi’daki atılım sayaç 21.00 civarında yaşandı. PKK’lılar, Kaymakamlık binasına rekatatarlı, kaymakamlık Jandarma ve Kamando Tabur Komutanlığı’na ise ince namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıya nöbetteki asayiş güçleri de aceleten cevap verdi. Can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, saldırının peşi sıra kaçan PKK’lıların yakalanması düşüncesince harekât başlatıldı. Bu arada, ilçedeki cebe sesler kısaca sıhhatsiz sayaç sürdü.

VAN’DA ASKERİ ARACA MAYINLI TUZAK

Van’ın Gürpınar İlçesi Güzelsu Mahallesi’nde PKK’lılar çeşidinden yola döşenen patlayıcı askeri otomobilin geçişinden endamsız müddet sonradan patlatıldı. Saldırıda, duygusal kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Gürpınar İlçesi’nin Güzelsu Mahallesi’nde henüz önceleri yola döşenen patlayıcı, tün askeri otomobilin geçişinden metreler daha sonra PKK’lı teröristler çeşidinden açıktan kumandayla patlatıldı. Meydana mevrut patlamada duygusal kaybı ve yaralanma yaşanmazken, yolda hasar oluştu. PKK’lıların yakalanması düşüncesince de alanda harekât başlatıldı.

ŞIRNAK’TA ASKERE SALDIRI: 2 YARALI

Şırnak’ın Balveren beldesi mevkiinde Milli Jandarma Karakolu yakınında kere kontrolü özne askerlere teröristlerce oluşturulan biberli kararı 2 er yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Milli Jandarma Karakolu karşısında kâin Cudi Dağı eteklerinden teröristler çeşidinden ince namlulu silahla kere kontrolü özne askerlere biberli açıldı. Saldırıda birleşik teğmen, birleşik bilirkişi çavuş yaraladı. PKK’lılar çeşidinden oluşturulan ateşe askerlerin cevap vermesiyle arbede çıktı. Çatışmanın peşi sıra yıldırıcı kol Cudi Dağı’na akıllıca kaçtı. PKK’lıların kaçış noktalarına Milli Jandarma Karakolundan külliyen atışı yapılırken. 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ve Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugayı’ndan koruyucu kobralar ile ATAK tecavüz helikopterleri ise alanı derin biberli dibine aldı. Bölgede iklim destekli harekât başladığı belirtildi.

Öte taraftan gaileli mülazım ve bilirkişi çavuşun Şırnak Asker Hastanesi’nde otama dibine alındığı öğrenildi

PKK OPERASYONLARI SÜRÜYOR, GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler