Ana sayfa / Dünya / Putin, Lada’nın Yeni Modelini Denedi; “Hız Sınırını Aştım”

Putin, Lada’nın Yeni Modelini Denedi; “Hız Sınırını Aştım”


Rusya Hükümet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın yerli araba şirketi AVTOVAZ’ın ürettiği nihai model “Lada Vesta”nın test sürüşünü yaptı. Soçi’de düzenlenen Valdai Takımı toplantısına bizzat kullandığı araçla iştirak eden Rus önder, yöntem boyu hız sınırını aştığını da itiraf etti.

TERCİHİ YEŞİL OLDU

Yeşil renkli aracın performansını beğenen Putin, “Hızlanma gücü bir sürü iyi. Zorlu bir dağa tırmandık ve gayet narin çıktık. Araba süper.” dedi
HIZ SINIRINI GEÇTİ

Bölgede yolların kıvrımlı meydana geldiğini ve hız sınırını aştığını itiraf eden Putin, “Hız sınırı saatte 30 sağlamak 50 km idi. Ama ben dürüst olacağım. Biraz daha çabuk gittim.” halinde sohbet etti.

Putin, Lada’nın Kalina modeline göre Vesta’nın daha iyi meydana geldiğini, biraz daha kocaman ve kullanımının daha rahat meydana geldiğini ifade etti.

LADA VESTA’LAR 10 BİN DOLARA SATILACAK

Rusya’da araba üreticilerinin şuanki koşullarda meydana iştirak eden rekabet avantajını bir sürü iyi değerlendirmelerini talep eden Rus önder, “Burada konu kriz değil. Yerli kurla başka kur aralarında meydana iştirak eden farklılık. Bu bizim üreticilerimiz emelli değerlendirmeleri lazım iştirak eden mühim bir avantaj. Burada yalnızca yerli piyasada üstünlük ele geçirmek değil. Benzer zamanda harici piyasalarda da büyümek gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.
Vesta’nın kalitesinin hayat standartlarında meydana geldiğini ifade eden Putin, fiyatı tarafından önemli avantaja dikkat çekti.

TÜRKİYE’DEKİ FİYATI 27 sağlamak 30 BİN LİRA ARASI OLACAK

AVTOVAZ, Lada Vesta’nın seri üretimine Eylül 2015’de başladı. 2015 sonuna civarı 6 bin, gelecek sene ise 70 bin araç üretilmesi tasarılanıyor.

Rusya’da 495 bin ila 600 bin rubleye (10 bin dolar) satışa sunulması planlanan araçlar, Türkiye’de de 27 sağlamak 30 bin TL aralarında bir maliyetle müşteriye ulaşacak.

hakkında admin

Bunda Bakın

Yemen’de Husilerle çatışma: 37 ölü, 71 yaralı

Yemen'in Taiz kentine hükümet yanlısı HDG ile Husiler arasında yaşanan çatışmalarda, iki taraftan toplam 37 şahıs hayatını kaybetti, 71 şahısnin yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir