Ana sayfa / Haberler / Putin’den Yeni Salvo: Türk Yönetimi İlişkileri Kasten Çıkmaza Sürüklüyor

Putin’den Yeni Salvo: Türk Yönetimi İlişkileri Kasten Çıkmaza Sürüklüyor

Rusya Hükümet Başkanı Vladimir Putin , ” Türk idaresi Rusya oldu Ülkemiz ilişkilerini kasten çıkmaza sürüklüyor ” diye konuştu .
Sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle Rus savaş uçağının Türk jetleri aracılığıyla düşürülmesi Ülkemiz ve Rusya aralarında krize ne nedenle oluyor . Rusya Hükümet Başkanı Vladimir Putin konu ile ilgili yaptığı katı açıklamalarına bir yenisini ek olarak ekledi . Putin , ” Türk liderler kasıtlı olarak Rusya oldu Ülkemiz ilişkilerini çıkmaza sokuyor ” iddiasında bulundu .

Putin’in açıklamalarının öncesinde konuşan Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov ise Ülkemiz’den uçağın düşürülmesiyle ilgili gerçekçi bir detaylı bilgi beklediklerini ifade etti . Peskov , açıklamasında , Rusya’nın Ülkemiz’ye yaptırım uygulamayı düşünmediğini , Ülkemiz’den ithal edilen gıda ürünlerine de ambargo koymayı da planlamadıklarını ifade etti .

Putin’in açıklamalarından satırbaşları;

” Terörle mücadelede partner saydıklarımızın bizi sırtımızdan haince bıçaklamasını şüphesiz açıklanamaz buluyoruz .

” ULUSLARARASI HUKUKA AYKIRI ”

Rus oldu Türk ilişkilerini çıkmaza sürüklemek istiyorlar benzeri yaşanıyor . Bunun Için üzülüyoruz . Ülkemiz profesyonel olarak ilişkileri çıkmaza sürüklüyor benzeri yaşanıyor . Uçağımızın düşürülmesi uluslararası hukuka aykırı bir olaydı .

” BİZDEN ÖZÜR DİLENMEDİ ”

Ankara’dan da bu konuyla alakalı artık anlaşılır bir detaylı bilgi duymadık . Bizden özür dilenmediği benzeri , kimse bize zararın telafi edileceğini ya da suçluların cezalandırılacağını da söylemedi . “

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir