Ana sayfa / Dünya / Rusya ABD gemilerini takipte

Rusya ABD gemilerini takipte

ABD öncülüğünde Ukrayna’da süregelen Deniz Esintisi-2015 tatbikatını Rusya mail takibe aldı

ABD’nin öncülüğünde, aralarında Türkiye ve öbür sağlam aşırı NATO üyesi ülkenin çokluk kuvvetlerinin Ukrayna ile ortaklaşa iş zarfında düzenlemiş olduğu Deniz Esintisi-2015 tatbikatı Ukrayna’da başlarken, Rus Silahlı Kuvvetleri’nden benzeşim yetkili, Rusya’nın Karadeniz’deki bu tatbikatı yakından izleyeceğini söyledi.

ABD Donanması’nın öncülüğünde planlı ve Türkiye, İngiltere, Almanya, İtalya, Yunanistan, Romanya, İsveç ve Moldova’dan 2500 sıralarında askerin ve aşırı sayıda iklim ve çokluk aracının katılmış olduğu tatbikat, pazartesi günü, Ukrayna’nın Odessa ve Nikolayev illerinde başladı.
Rusyanın güzeşte yıl ilave etmiş olduğu Kırım Yarımadasının yanıbaşında meydana getirilen tatbikatlarla ilişik yerine Rusya’nın resmi bilgi ajansı RİA Novostiye mütekellim ancak ismini açıklamayan benzeşim askeri yetkili, Rus harp gemilerinin ve uçaklarının, manevra süresince ABD gemi ve uçaklarını gözleyeceğini belirtti.

12 Eylül evveliyatına büyüklüğünde sürecek bulunan tatbikatın ağırlıklı yerine Karadeniz’in şarki bölgelerinde yapılacağına yer veren yetkili, Rus harp uçaklarının, iklim alanı ihlalinde bulunmadan Amerikan harp uçaklarını izleyebilecek olanaklara cemaat bulunduğunu dile getirdi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın Ukrayna’nın tatbikatlara 10 harp gemisi ile katılacağı yönündeki açıklamasını da Rusya’nın realist bulmadığını kail Rus yetkili, Ukrayna Donanması’nda çalışabilir vaziyette bulunan bu büyüklüğünde geminin kalmadığını savundu.

hakkında admin

Bunda Bakın

Yemen’de Husilerle çatışma: 37 ölü, 71 yaralı

Yemen'in Taiz kentine hükümet yanlısı HDG ile Husiler arasında yaşanan çatışmalarda, iki taraftan toplam 37 şahıs hayatını kaybetti, 71 şahısnin yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir