iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Rusya ABD gemilerini takipte

Rusya ABD gemilerini takipte

ABD öncülüğünde Ukrayna’da başlayan Deniz Esintisi-2015 tatbikatını Rusya yakın takibe aldı

01 Eylül 2015 Salı - 82 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

ABD öncülüğünde Ukrayna’da süregelen Deniz Esintisi-2015 tatbikatını Rusya mail takibe aldı

ABD’nin öncülüğünde, aralarında Türkiye ve öbür sağlam aşırı NATO üyesi ülkenin çokluk kuvvetlerinin Ukrayna ile ortaklaşa iş zarfında düzenlemiş olduğu Deniz Esintisi-2015 tatbikatı Ukrayna’da başlarken, Rus Silahlı Kuvvetleri’nden benzeşim yetkili, Rusya’nın Karadeniz’deki bu tatbikatı yakından izleyeceğini söyledi.

ABD Donanması’nın öncülüğünde planlı ve Türkiye, İngiltere, Almanya, İtalya, Yunanistan, Romanya, İsveç ve Moldova’dan 2500 sıralarında askerin ve aşırı sayıda iklim ve çokluk aracının katılmış olduğu tatbikat, pazartesi günü, Ukrayna’nın Odessa ve Nikolayev illerinde başladı.
Rusyanın güzeşte yıl ilave etmiş olduğu Kırım Yarımadasının yanıbaşında meydana getirilen tatbikatlarla ilişik yerine Rusya’nın resmi bilgi ajansı RİA Novostiye mütekellim ancak ismini açıklamayan benzeşim askeri yetkili, Rus harp gemilerinin ve uçaklarının, manevra süresince ABD gemi ve uçaklarını gözleyeceğini belirtti.

12 Eylül evveliyatına büyüklüğünde sürecek bulunan tatbikatın ağırlıklı yerine Karadeniz’in şarki bölgelerinde yapılacağına yer veren yetkili, Rus harp uçaklarının, iklim alanı ihlalinde bulunmadan Amerikan harp uçaklarını izleyebilecek olanaklara cemaat bulunduğunu dile getirdi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın Ukrayna’nın tatbikatlara 10 harp gemisi ile katılacağı yönündeki açıklamasını da Rusya’nın realist bulmadığını kail Rus yetkili, Ukrayna Donanması’nda çalışabilir vaziyette bulunan bu büyüklüğünde geminin kalmadığını savundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler