Ana sayfa / Dünya / Rusya dünyanın internetini kesmeyi mi düşünüyor?

Rusya dünyanın internetini kesmeyi mi düşünüyor?

Rusya dünyanın internetini kesmeyi mi düşünüyor?
Son günlerde Rus denizaltılarının internetin ana kablolarının yer aldığı bölgede görülmesi AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li askeri ve istihbarat yetkililerinde endişelenmeye ne sebeple oldu .
New York Times’ta bulunan habere göre Rus denizaltıları dünyanın internete erişini imkanı sunan deniz altı kablolarına yakın bir bölgede ameliyat düzenliyor . Rusların o bölgede bulunması bir takım AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li askeri ve istihbarat yetkililerinin , çatışma hemen bu hatlara saldırılabileceği konusunda endişelenmesine neden oluyor .

Rusların bu biçimde bir girişimde bulunacaklarına konusunda bir somut gelişim yaşanmazken Rusya’da nihai günlerde artan askeri hareketlilik kafaları karıştırıyor .

Dünyanın internet erişimini imkanı sunan bu kablolar bundan önce çeşitli sebeplerle zarar görmüş fakat AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li yetkililer bunları çabuk biçimde onarmıştı . AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI endişelendiren vaziyet ise Rusya’nın bu kablolara kısa sürede onarılamayacak zararlar vermesi .

hakkında admin

Bunda Bakın

Yemen’de Husilerle çatışma: 37 ölü, 71 yaralı

Yemen'in Taiz kentine hükümet yanlısı HDG ile Husiler arasında yaşanan çatışmalarda, iki taraftan toplam 37 şahıs hayatını kaybetti, 71 şahısnin yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir