iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Şap Hastalığı Görülen İnegöl’de Hayvan Giriş Çıkışları Yasaklandı

Şap Hastalığı Görülen İnegöl’de Hayvan Giriş Çıkışları Yasaklandı

Bursa’nın İnegöl kazasında 3 köyde görülen şap rahatsızlığı sonrasında Hayvan Pazarı 3 hafta süreyle kapatıldı , kazaya bütün hayvan giriş çıkışları da yasaklandı . Bursa’nın İnegöl kazasında 3 köyde görülen şap rahatsızlığı sonrasında Hayvan Pazarı 3 hafta süreyle kapatıldı , kazaya bütün hayvan giriş çıkışları da yasaklandı . Köyler aralarında dahi hayvan alım satımı yapılamıyor […]

01 Aralık 2015 Salı - 29 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Şap Hastalığı Görülen İnegöl'de Hayvan Giriş Çıkışları Yasaklandı
Bursa’nın İnegöl kazasında 3 köyde görülen şap rahatsızlığı sonrasında Hayvan Pazarı 3 hafta süreyle kapatıldı , kazaya bütün hayvan giriş çıkışları da yasaklandı .
Bursa’nın İnegöl kazasında 3 köyde görülen şap rahatsızlığı sonrasında Hayvan Pazarı 3 hafta süreyle kapatıldı , kazaya bütün hayvan giriş çıkışları da yasaklandı . Köyler aralarında dahi hayvan alım satımı yapılamıyor .

3 KÖYDE TESBİT EDİLDİ

İnegöl’de 3 köyde tek birlik hayvanlarda şap rahatsızlığı tespit edildi . İnegöl İlçe Tarım Müdürü Mahmut Gerçek , şap tespiti üst kısmına Hayvan pazarının 3 hafta süreyle kapatıldığını ve İnegöl’e bütün hayvan giriş çıkışlarının yasaklanarak kazanın karantinaya alındığını dile getirdi . Şap hastalığının Alibeyköy , Hamitabat ve Konurlar köylerinde görüldüğü duyuruldu . İlçede 4 senedir görülmeyen şap hastalığının , bu yıl Suriye hattından iştirak eden hayvanlardan geldiğinin belirlediği belirlendi .
ERKEN TEŞHİS YAPILDI

Kırmızı Et Üreticileri Birliği Evrensel Başkan Yardımcısı Şaban Çetizli , edinilen kararların yerinde olduğunu belirterek şu biçimde konuştu: ” Vaktiyle müdahale ve erken tanı yapılmıştır . Bu şap rahatsızlığı 15 gün içerisinde alana çıkmadı . Biz Kırmızı Et Üreticileri Birliği olarak Ülkemiz çapında yaptığımız çalışmada öncesinde Hatay kısmında , Antep’te , Van’da ve Kars’ta olduğunu belirledik . Eylül ayı nihayetinde görüldü bu rahatsızlık . 4 senedir ülkemizde bu biçimde tek rahatsızlık yoktu . Ancak her nedense bu yıl çabuk tek biçimde Suriye hattından iştirak eden hayvanlardan kaynaklandığını gördük . ”
‘BURSA PAZARI DA KAPATILMALI’

Şaban Çetizli , Ankara , Manisa , Balıkesir ve Konya bölgelerinde de bu hastalığın görüldüğünü belirterek , ” Önlemler çabuk tek biçimde alınmıştır . Ancak ilçelerdeki hayvan pazarlarının kapatılmasıyla bu işin çözüleceğini zannetmiyorum . İlçe pazarı kapatılıyor ama Bursa orta kapanmıyor . Anne merkezin kapanması gerekmektedir . Bu da tek eksikliktir . ” diye sohbet etti .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler