Ana sayfa / Haberler / Son Dakika Haberi: Hakkari’den acı haber geldi

Son Dakika Haberi: Hakkari’den acı haber geldi

Son Dakika Haberi: Hakkari'den acı haber geldi
Dün Hakkari’den bir en son dakika haberi gelmişti . Hakkari şehrinin Yüksekova ilçesinde devam ettirilen operasyon bir an önce çıkan çatışmada 2 profesyonel çavuşumuz şehit olmuştu . Bugün şehitlerin baba evinde yas var . TSK’dan yapılmış var olan en son açıklamaya göre , 16 terörist etkisiz duruma getirildi . Bölgeden gelen en son gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz . . .
TSK: 16 Terörist daha etkisiz duruma getirildi! Genelkurmaydan yapılmış var olan açıklamaya göre , hava harekatıyla 16 terörist daha etkisiz duruma getirildi . Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde saptama edilen hedeflere düzenlenen hava harekatıyla 16 terörist daha etkisiz duruma getirildi .

Genelkurmay Başkanlığından yapılmış var olan açıklamada , Yüksekova kısmında geçen gün yürütülen operasyonda yaşanan çatışmalar bir an önce 2 kahraman Mehmetçiğin şehit düştüğü , bir askerin yaşamsal tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı anımsatıldı .

Dağlıca’ya 3 Kasım’da yapılmış var olan hava harekatını müteakip , bölgeyi terk etme fırsatı bulamayan ve minik gruplar şeklinde dolaşan pkk örgütü mensuplarına karşı başlatılan operasyonun sürdüğü anlatılan açıklamada , ” Yüksekova’da pkk örgütü mensuplarına karşı süren operasyonda , geçen gün etkisiz duruma sunulan 15 teröriste ek olarak , saptama edilen hedeflere düzenlenen hava harekatıyla 16 terörist daha etkisiz duruma getirilmiştir ” ifadesi kullanıldı .

Hakkari’de Yüksekova’da düzenlenen hava harekatının sonrasında süren operasyon sırasında çıkan güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler aralarında çıkan çatışmada 2 profesyonel çavuş şehit oluyor , çatışmada 15 terörist öldürüldü .

Operasyon sırasında şehit var olan askerlerin isimlerinin Piyade Profesyonel Çavuş Sadık Aparangil ile Piyade Profesyonel Çavuş Caner Çelik olduğu belirtildi .

35 yaşlarındaki 3 genç babası Piyade Profesyonel Çavuş Sadık Aparangil’in , Sinop’un Boyabat ilçesindeki babaevinde gözyaşı hakim . İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve askeri görevliler , geçen gün Köprücek köyüne sıhhat ekipleriyle giderek bununla birlikte köy muhtarı var olan baba Recep ve anne Suzan Aparangil’e acı haberi verdi .
Şehidin anne ve babası acı haber üst kısmına gözyaşlarına hakim olamazken aileyi Kaymakam Güney ve askeri görevliler teselli etti .

Uzman Çavuş Caner Çelik’in , Ardahan’daki baba ocağında da yas var . Çelik’in , Ardahan’ın Hanak ilçesine ilişkili Serinkuyu köyündeki baba evine giden Ardahan Kaymakamı Mehmet Balıkçılar ile komutanlar , sıhhat ekipleri beraberinde baba Bahattin ve anne İsmigül Çelik’e acı haberi verdi . Acı haberi alan baba Bahattin ve anne İsmigül Çelik ile şehidin kardeşleri baygınlık geçirdi . Çelik , ailesine hazırlıklı bekletilen ambulansta sıhhat görevlileri aracılığıyla müdahalede bulunuldu . Anne İsmigül , ” siyah kaşlım , kömür gözlüm ” , ” oy evladım , oy ” diyerek ağıt yaktı .
3 YIL DÖNEMINDEN ÖNCE ARKADAŞI ŞEHİT OLMUŞTU

Şehit Piyade Profesyonel Çavuş Sadık Aparangil’in arkadaşı profesyonel çavuş Seyit Yalçın da 2012 Kasım ayı içinde şehit olmuştu . Seyit Yalçın da Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşmüştü .
KANSERLİ ANNESİ İÇİN ASKER OLMUŞTU

2012 şehidi Profesyonel Çavuş Seyit Yalçın’ın kanserli annesi sebebiyle profesyonel çavuş olduğu meydana çıkmıştı . İki PKK’lıyı etkisiz hale getiren Yalçın yaralanmış , o takdirde anne teröristi farklılık edip teslim olmasını sağlamıştı . PKK’lının bilgileriyle operasyon yapılırken şehit düşmüştü .

BİRLİĞİN ÖNÜNDEYDİ

O aşama Yalçın’ın şehit olmasıyla alakalı şu bilgiler verilmişti: Şemdinli’de 2 sivilin ölümüne , 17 sivilin de yaralanmasına sokak açan saldırıyı gerçekleştiren gruba karşı olarak 4 Kasım günü Şafak dünya 15 isimli bir operasyon başlatıldı . 80 dünya 90 şahsiyet terörist grubun yeri saptama edildi ve operasyon sebebiyle düğmeye basıldı .

Şehit Seyit Yalçın da Özel Güç Birlikleri’nin en önündeydi . 2 teröristi etkisiz duruma getirdi . Kendisi de yaralandı . Yaralı takdirde bağırarak bir anne teröristin teslim olmasını sağladı .

O teröristin verdiği bilgilerle düzenlenen operasyonda ise birden çok PKK’lı etkisiz duruma getirildi . Ne var ki Yalçın kurtarılamadı , şehit oluyor .

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir