iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Son Dakika Haberi: Hakkari’den acı haber geldi

Son Dakika Haberi: Hakkari’den acı haber geldi

Dün Hakkari’den bir en son dakika haberi gelmişti . Hakkari şehrinin Yüksekova ilçesinde devam ettirilen operasyon bir an önce çıkan çatışmada 2 profesyonel çavuşumuz şehit olmuştu . Bugün şehitlerin baba evinde yas var . TSK’dan yapılmış var olan en son açıklamaya göre , 16 terörist etkisiz duruma getirildi . Bölgeden gelen en son gelişmeleri haberimizden […]

05 Kasım 2015 Perşembe - 40 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Son Dakika Haberi: Hakkari'den acı haber geldi
Dün Hakkari’den bir en son dakika haberi gelmişti . Hakkari şehrinin Yüksekova ilçesinde devam ettirilen operasyon bir an önce çıkan çatışmada 2 profesyonel çavuşumuz şehit olmuştu . Bugün şehitlerin baba evinde yas var . TSK’dan yapılmış var olan en son açıklamaya göre , 16 terörist etkisiz duruma getirildi . Bölgeden gelen en son gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz . . .
TSK: 16 Terörist daha etkisiz duruma getirildi! Genelkurmaydan yapılmış var olan açıklamaya göre , hava harekatıyla 16 terörist daha etkisiz duruma getirildi . Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde saptama edilen hedeflere düzenlenen hava harekatıyla 16 terörist daha etkisiz duruma getirildi .

Genelkurmay Başkanlığından yapılmış var olan açıklamada , Yüksekova kısmında geçen gün yürütülen operasyonda yaşanan çatışmalar bir an önce 2 kahraman Mehmetçiğin şehit düştüğü , bir askerin yaşamsal tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı anımsatıldı .

Dağlıca’ya 3 Kasım’da yapılmış var olan hava harekatını müteakip , bölgeyi terk etme fırsatı bulamayan ve minik gruplar şeklinde dolaşan pkk örgütü mensuplarına karşı başlatılan operasyonun sürdüğü anlatılan açıklamada , ” Yüksekova’da pkk örgütü mensuplarına karşı süren operasyonda , geçen gün etkisiz duruma sunulan 15 teröriste ek olarak , saptama edilen hedeflere düzenlenen hava harekatıyla 16 terörist daha etkisiz duruma getirilmiştir ” ifadesi kullanıldı .

Hakkari’de Yüksekova’da düzenlenen hava harekatının sonrasında süren operasyon sırasında çıkan güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler aralarında çıkan çatışmada 2 profesyonel çavuş şehit oluyor , çatışmada 15 terörist öldürüldü .

Operasyon sırasında şehit var olan askerlerin isimlerinin Piyade Profesyonel Çavuş Sadık Aparangil ile Piyade Profesyonel Çavuş Caner Çelik olduğu belirtildi .

35 yaşlarındaki 3 genç babası Piyade Profesyonel Çavuş Sadık Aparangil’in , Sinop’un Boyabat ilçesindeki babaevinde gözyaşı hakim . İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve askeri görevliler , geçen gün Köprücek köyüne sıhhat ekipleriyle giderek bununla birlikte köy muhtarı var olan baba Recep ve anne Suzan Aparangil’e acı haberi verdi .
Şehidin anne ve babası acı haber üst kısmına gözyaşlarına hakim olamazken aileyi Kaymakam Güney ve askeri görevliler teselli etti .

Uzman Çavuş Caner Çelik’in , Ardahan’daki baba ocağında da yas var . Çelik’in , Ardahan’ın Hanak ilçesine ilişkili Serinkuyu köyündeki baba evine giden Ardahan Kaymakamı Mehmet Balıkçılar ile komutanlar , sıhhat ekipleri beraberinde baba Bahattin ve anne İsmigül Çelik’e acı haberi verdi . Acı haberi alan baba Bahattin ve anne İsmigül Çelik ile şehidin kardeşleri baygınlık geçirdi . Çelik , ailesine hazırlıklı bekletilen ambulansta sıhhat görevlileri aracılığıyla müdahalede bulunuldu . Anne İsmigül , ” siyah kaşlım , kömür gözlüm ” , ” oy evladım , oy ” diyerek ağıt yaktı .
3 YIL DÖNEMINDEN ÖNCE ARKADAŞI ŞEHİT OLMUŞTU

Şehit Piyade Profesyonel Çavuş Sadık Aparangil’in arkadaşı profesyonel çavuş Seyit Yalçın da 2012 Kasım ayı içinde şehit olmuştu . Seyit Yalçın da Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşmüştü .
KANSERLİ ANNESİ İÇİN ASKER OLMUŞTU

2012 şehidi Profesyonel Çavuş Seyit Yalçın’ın kanserli annesi sebebiyle profesyonel çavuş olduğu meydana çıkmıştı . İki PKK’lıyı etkisiz hale getiren Yalçın yaralanmış , o takdirde anne teröristi farklılık edip teslim olmasını sağlamıştı . PKK’lının bilgileriyle operasyon yapılırken şehit düşmüştü .

BİRLİĞİN ÖNÜNDEYDİ

O aşama Yalçın’ın şehit olmasıyla alakalı şu bilgiler verilmişti: Şemdinli’de 2 sivilin ölümüne , 17 sivilin de yaralanmasına sokak açan saldırıyı gerçekleştiren gruba karşı olarak 4 Kasım günü Şafak dünya 15 isimli bir operasyon başlatıldı . 80 dünya 90 şahsiyet terörist grubun yeri saptama edildi ve operasyon sebebiyle düğmeye basıldı .

Şehit Seyit Yalçın da Özel Güç Birlikleri’nin en önündeydi . 2 teröristi etkisiz duruma getirdi . Kendisi de yaralandı . Yaralı takdirde bağırarak bir anne teröristin teslim olmasını sağladı .

O teröristin verdiği bilgilerle düzenlenen operasyonda ise birden çok PKK’lı etkisiz duruma getirildi . Ne var ki Yalçın kurtarılamadı , şehit oluyor .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler