iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Sosyal Medya Nedir? Sosyal Medya Uzmanlığı ve Sosyal Medya Hesapları

Sosyal Medya Nedir? Sosyal Medya Uzmanlığı ve Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya, yeni nesil internet düzeniyle birlikte meydana çıkan, medyanın içeriğinin kullanıcılar tarafından da oluşturulabilmesi ve eş zamanlı olarak erişimi sağlanan yeni medya düzenidir. Sosyal medya dediğimizde her ne kadar aklımıza ilk aşamada sosyal ağlar geliyor olsa da esasen bloglara kadar içeriğin ikili olarak üretildiği tüm platformlar sosyal medya ekosisteminin içerisinde yer alır.   Sosyal […]

02 Ekim 2015 Cuma - 116 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Sosyal medya, yeni nesil internet düzeniyle birlikte meydana çıkan, medyanın içeriğinin kullanıcılar tarafından da oluşturulabilmesi ve eş zamanlı olarak erişimi sağlanan yeni medya düzenidir. Sosyal medya dediğimizde her ne kadar aklımıza ilk aşamada sosyal ağlar geliyor olsa da esasen bloglara kadar içeriğin ikili olarak üretildiği tüm platformlar sosyal medya ekosisteminin içerisinde yer alır.

 

Sosyal Medya Uzmanlığı

Televizyon ve gazete gibi haberleşme araçları “geleneksel medya” kategorisi altında yer alırken internet ve internet üzerinden açık olarak gerçekleştirdiğimiz haberleşmelerse “sosyal medya” kategorisi altında yer alıyor. Sosyal medya içerisinde artık oldukça büyük bir reklam fırsatı bulunuyor. Günde herkes bir saat TV başında vakit geçirmiyorken birçok kişi saatlerini sosyal medya içerisinde harcıyor. Bu da daha geri dönüşümü yüksek reklam oranı demek oluyor.

Herhangi bir marka veya firmanın sosyal medya hesaplarının yönetilmesi ve bu hesaplar için belirli sosyal medya kapmayanlarının yapılması kısmında ise sosyal medya uzmanı dediğimiz kişiler yer alıyor. Sosyal medya uzmanlığı profesyonellik isteyen bir alan olmasına karşın okullar içerisinde okutulan bir alan değildir.

Kişinin kendisini yetiştirmesiyle ulaşabileceği sosyal medya uzmanlığı derecesine aynı zamanda bilinen firmaların sunmuş olduğu sosyal medya uzmanlığı eğitimleriyle de ulaşabilmesi mümkündür.

Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya hesaplarından kasıt internet kullanıcılarının sosyal web siteleri üzerinde sahip oldukları profillerdir. Örneğin Facebook üzerinde sahip olduğunuz profiliniz size ait bir sosyal medya hesabı olarak kabul edilebilir.

Kaynak: https://wmaraci.com/nedir/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler