Ana sayfa / Haberler / Terör Van’daki turizm fuarını da vurdu

Terör Van’daki turizm fuarını da vurdu

Van’da Doğu Anadolu Bölgesi’nin tanıtımının yapıldığı ‘Doğu Anadolu Turizm Fuarı’ da yaşanan yıldırı vakalarından menfi etkilendi.

Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde eylül ayında yapılması planlanan fuara elan evveli katılacağı bildirilen 30 firmanın küsurat yıldırı saldırıları nedeniyle sözleşmelerini fek ettirdiği bildirildi.

Ajans Asya Organizasyon ve Fuarcılık Anonim Şirketi’nce 10-13 Eylül 2015 tarihleri ortada yapılması planlanan, 90’ın üstünde domestik ve ecnebi kurum, kuruluş, şirket, acente ve firmayı ağırlamaya hazırlanmakta bulunan ‘Doğu Anadolu Turizm Fuarı’nda 30 katılımcının sözleşmesini fek etmesiyle bölgenin tanıtımı bu yıl beş on şirket kabilinden yapılacak.

‘Turizm alanda çağ kaybediyor’

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, AA muhabirine, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu üyeleri ve kentte cümbüş yürüten turizm işletmecilerinin benzeri müddet evveli alanda yaşanmış bulunan vakalarla ilgilendiren tepkisini dile getirdiğini anımsattı.

Doğu Anadolu Turizm Fuarı’nın bu yıl beşincisini düzenlemeye hazırlandıklarını özetleyen Takva, fuara katılma mevzusundaki dilek ve arzunun esbak senelar düzeyinde gerçekleşmediğini söyledi.

‘Biz neye servet olursa olsun, fuar şirketi da şişman benzeri riziko ve ziyanı boşluk önüne alarak bu fuarı etme anlamında benzeri kararımız var’ diyen Takva, şöyleki bitmeme etti:

‘Sözleşme imzalayan başta il dışından doğacak müşterek nice firma, turizm il müdürlükleri, amme büyüklenme ve kuruluşları temsiliyetinde de azalmalar olduğu, sözleşmelerin fek edilmiş bulunduğu anlamında bilgiler aldık. 

Şirket yetkilileri ile yaptığımız görüşmede, sonuç günlerde 30’a mümasil katılımcının sözleşmelerini fek ettirdiğini ve bu yıl düzenlenecek gezim fuarına katılmama anlamında benzeri sağgörü geliştirdiklerini tabir ettiler. 

Buna karşın benzeri kıymetlendirme yapmamız gerekiyordu ve tığ neye servet olursa olsun ki fuar şirketi da şişman benzeri riziko ve ziyanı boşluk önüne alarak bu fuarı etme anlamında benzeri kararımız var. Biz de bu mevzuda müstelzim desteği sağlayacağız. Nihayetinde sahn bitmeme ediyor. Biz bu yaşamın normal akışı içinde bu yılgı durumların benzeri an evveli sonlandırılması çağrımızı da yeniliyoruz.’

‘Olağanüstü hallerde yılgı atılganlık sergilememiz gerekiyor’

İş dünyası olarak olağan dönemlerden elan birleşik araba mülkiyet ederek yaşamın tabii akışını düzenlemeleri icap ettiğini tabir fail Takva, şunları söyledi:

‘Fuarımızı yapacağız. Katılım ne kurda mümkün bilmiyorum. 90 sularında murahhas olacağını biliyorduk. Şu anda 58 sularında murahhas var. Belki beraber cedit iptaller ve katılımdan imtinalar da olabilir. Ama benzeri hanay bile olsa tığ gezim fuarımızı gerçekleştireceğiz. 

Sebebi, alanımızda bulunan çatışmalı ortamın yaratmış bulunduğu olumsuzluklardır. İş dünyası da turizmciler de böylesi benzeri ortamda fuara katılmanın aşırı akıllıcasına bulunmadığı düşüncesindeler. Ama muhik olsalar da bizim yılgı hallerde yılgı cesaretli, davranış ve hâller sergilememiz gerekiyor.’ 

Kobani olayları iptal ettirmişti

Van’da sabık yıl DAEŞ’in Kobani’ye (Ayn el Arap) müteveccih saldırıları mazeret edilerek meydana gelen sellemehüsselam gösteriler zımnında kentin tanıtımı açısından şişman ehemmiyet taşıyan 4. Van Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı, 21. Van Asya İpekyolu Sanayi ve Ticaret Tedarikçileri Fuarı ve 2. Van Kitap Fuarı da fek edilmişti.

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir