Ana sayfa / Kadın / Tüp Bebek

Tüp Bebek

 

Üreme sorunları her geçen gün artmaktadır. Bunun birçok sebebi var. Mesela bunlar beslenme alışkanlıklarımızdaki değişiklikler spor yapmama bazı teknolojik gelişmelerin yaydığı zararlı ışınlar olarak sayılabilir. Ancak gelişen teknoloji bu soruna bir çözüm bulmuş durumda.

Tüp Bebek teknolojisi üreme problemlerinizin çözülmesi için büyük bir yardımcı olacaktır. Bu teknoloji sayesinde Kıbrıs’taki tüp bebek merkezimizde üreme sorunlarınızı en ince detayına kadar araştırıp size en uygun tedavi yöntemini seçiyor ve sizi çocuk sahibi yapabilmek için gerekli tedavileri uyguluyoruz. Bu süreçte kişisel tanı ve tedavi yöntemlerimiz sayesinde en kısa sürede sizi bebeğinize kavuşturuyoruz.

Tüp Bebek Uygulamaları

Kıbrıs Tüp Bebek: Tüp bebek yöntemi altı ay ila bir yıl arasındaki denemeler sonucunda hamile kalamayan bireylerde uygulanmakta olan bir yöntemdir. Kıbrıs tüp bebek merkezimizde size özel tanı ve tedavi uygulanır. Merkezimize gelmenizden sonra kişisel sorunlarınız saptanır ve bu sorunların çözümü için en uygun kişisel tedavi yöntemleri uygulanır ve bunlar çok titiz bir şekilde takip edilir.

Bu yöntem kısaca babadan alınan spermler ile anneden alınan yumurtaların uygun koşullarda döllenmesinin sağlanması ve bu döllenme sonrasında oluşan embriyonun ana rahmine yerleştirilmesidir. Bu yönteme tüp bebek yöntemi denir.

Yumurta Donasyonu : Bu aşamada anne adayından yapılan testler ile en uygun ve sağlıklı yumurtanın bulunması amaçlanır. Yumurta bulununca da döllenme aşamasına geçilir. Ancak anne adayı menopoza girmişse ya da yeterli yumurta yoksa, doğal yollar ile hamile kalma ihtimali yoktur. Böyle bir durumda ise bir yumurta vericisi bulunarak ondan alınan yumurtalar ile babadan alınan spermler birleştirilir. Ardından Yumurta Nakli işlemi ile embriyo anne rahmine yerleştirilir.

Cinsiyet Seçimi: Bu yöntem genelde üst üste aynı cinste bebek sahibi olan kişilere uygulanır. Bu kişilerden alınan yumurta ve spermler cinsiyet tayini yapıldıktan sonra uygun ortamda birleştirilir ve ana rahmine konulur.

Sperm Donasyonu: Bu yöntem ise babanın yetersiz ya da kalitesiz sperme sahip olması durumunda uygulanır. Sperm vericisinden alınan spermler ile anne adayından alınan ortam uygun laboratuar ortamında birleştirilir ve anne rahmine konulur.

 

hakkında admin

Bunda Bakın

Horlama seksi öldürüyor

Op. Dr. Abdülkadir Göksel, horlamanın bir hastalık olduğunu belirterek bu durumun cinselliği de olumsuz etkilediğini vurguladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir