Ana sayfa / genel / Türkiye’nin kredi notu açıklandı

Türkiye’nin kredi notu açıklandı

Türkiye'nin kredi notu açıklandı
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s ( S&P ) , Türkiye’nin başka ücret cinsinden kredi notunu ” BB+ ” , mahalli ücret cinsinden kredi notunu ” BBB – ” ve not görünümünü ” olumsuz ” olarak teyit etti .

S&P’den yapılmış olan açıklamada , Türkiye’nin başka ve mahalli ücret cinsinden kredi notlarının sırasıyla ” BB+ ” ve ” BBB – ” olarak korunduğu belirtildi .

Kuruluş , not teyit kararının esnek kur rejimi ve iyi sermayelendirilmiş bankacılık sistemini yansıttığını bildirdi . Açıklamada , ” Türkiye’nin esnek kur oranının ve görece iyi sermayelendirilmiş bankacılık sisteminin gelecek harici şokları absorbe edebileceğini düşünüyoruz ” denildi .

Negatif not görünümünün ise ” harici finansman kaynaklarının düşmesi ya da maliyetlerinin çoğalması ile kuvvetler ayrılığında bozulmalar yaşanması ” gibi alternatif senaryoları içerdiği kaydedildi .

S&P , bununla birlikte Türkiye’nin kamu borcunun yönetilebilir seviyelerde kalacağı öngörüsünde bulundu .

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olacak çoğunluğu elde ettiği hatırlatılan açıklamada , bu sonuçla Türkiye’nin 2016 – 2018 döneminde ortalama yüzde 2 , 7 büyüyeceği ve işsizlik oranının yüzde 10 civarında kalacağı tahminlerine de yer verildi .

hakkında admin

Bunda Bakın

Aylan bebek davasında karar açıklandı

Aylan bebek davasında, sanıklar 4 yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir