iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Türkiye’nin kredi notu açıklandı

Türkiye’nin kredi notu açıklandı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s ( S&P ) , Türkiye’nin başka ücret cinsinden kredi notunu ” BB+ ” , mahalli ücret cinsinden kredi notunu ” BBB – ” ve not görünümünü ” olumsuz ” olarak teyit etti . S&P’den yapılmış olan açıklamada , Türkiye’nin başka ve mahalli ücret cinsinden kredi notlarının sırasıyla ” […]

06 Kasım 2015 Cuma - 46 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Türkiye'nin kredi notu açıklandı
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s ( S&P ) , Türkiye’nin başka ücret cinsinden kredi notunu ” BB+ ” , mahalli ücret cinsinden kredi notunu ” BBB – ” ve not görünümünü ” olumsuz ” olarak teyit etti .

S&P’den yapılmış olan açıklamada , Türkiye’nin başka ve mahalli ücret cinsinden kredi notlarının sırasıyla ” BB+ ” ve ” BBB – ” olarak korunduğu belirtildi .

Kuruluş , not teyit kararının esnek kur rejimi ve iyi sermayelendirilmiş bankacılık sistemini yansıttığını bildirdi . Açıklamada , ” Türkiye’nin esnek kur oranının ve görece iyi sermayelendirilmiş bankacılık sisteminin gelecek harici şokları absorbe edebileceğini düşünüyoruz ” denildi .

Negatif not görünümünün ise ” harici finansman kaynaklarının düşmesi ya da maliyetlerinin çoğalması ile kuvvetler ayrılığında bozulmalar yaşanması ” gibi alternatif senaryoları içerdiği kaydedildi .

S&P , bununla birlikte Türkiye’nin kamu borcunun yönetilebilir seviyelerde kalacağı öngörüsünde bulundu .

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olacak çoğunluğu elde ettiği hatırlatılan açıklamada , bu sonuçla Türkiye’nin 2016 – 2018 döneminde ortalama yüzde 2 , 7 büyüyeceği ve işsizlik oranının yüzde 10 civarında kalacağı tahminlerine de yer verildi .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler