iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

YAŞLI KADIN, UYUTULMADAN YAPILAN AMELİYAT İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

YAŞLI KADIN, UYUTULMADAN YAPILAN AMELİYAT İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Hatay’da solunum yetmezliği ve astım hastalığı nedeniyle başvurduğu hastanelerden “narkoz alamazsın” yanıtı alan 77 yaşındaki kadın, uyutulmadan yapılan…

16 Mart 2016 Çarşamba - 10 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Hatay’da solunum yetmezliği ve astım hastalığı nedeniyle başvurduğu hastanelerden “narkoz alamazsın” yanıtı alan 77 yaşındaki kadın, uyutulmadan yapılan ameliyat ile sağlığına kavuştu.

İskenderun ilçesinde safra kesesinde bulunan taşlardan dolayı ameliyat olması gereken 77 yaşındaki Hakime Kısaayak, Kronik Tıkayıcı Akciğer Hastalığı (KOAH) solunum yetmezliği ve astım hastası olduğu için başvurduğu merkezlerden “narkoz alamazsın” denilerek geri çevrildi. Kısaayak, ağrılarının artması üzerine gittiği hastanede Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Çay tarafından ameliyata alındı. Kısaayak’a doktoru Ali Çay tarafından narkozsuz lokal anestezi uygulandı. Kısaayak, uyutulmadan yapılan ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Uygulanan yöntemin Türkiye’de nadir uygulanan ve hayati bir yöntem olduğunu kaydeden Dr. Ali Çay, “Safra kesesi taşı nedeniyle defalarca yaşamını tehdit eden safra kesesi iltihabı, pankreas iltihabı ve sarılık gibi hastalıklarla mücadele eden hastamızın operasyonu mutlak gerekmekteydi. Ancak KOAH nedeniyle hayatını oksijen desteğiyle sürdürebilmesi ve diğer sistemik hastalıkları, “genel anestezi” almasına kesinlikle müsaade etmemekteydi. Bunun üzerine daha önce de zorunlu hallerde uyguladığımız narkozsuz lokal anestezi ile hastamızın ameliyatı gerçekleştirilmiş ve sağlığı kendisine armağan edilmiştir. Bu yöntem gerek bölgemizde, gerekse tüm yurtta oldukça nadir uygulanabilen özellikli ve hayati bir yöntemdir. Bu şekilde kaderine terk edilmiş birçok hastanın şifası mümkündür” açıklamasında bulundu.

İHA

KAYNAK :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı medyum timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler