iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Yemen’deki çatışmalarda 38 şahıs öldü

Yemen’deki çatışmalarda 38 şahıs öldü

Yemen’in Taiz kentinde Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direniş Güçleri ile Husiler arasında çıkan çatışmalarda ve Husilerin saldırılarında 38 şahısnin öldüğü bildirildi.

30 Ağustos 2015 Pazar - 50 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

TAİZ

Yemen’in Taiz kentinde Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direniş Güçleri (HDG) ile Husiler ortada çıkan çatışmalarda ve Husilerin saldırılarında 38 şahısnin öldüğü bildirildi.

HDG Sözcüsü Reşad eş-Şerabi, yaptığı mukayyet açıklamada, Taiz’de Husilerin devrik reis Ali Abdullah Salih’in direniş güçlerinin kontrolündeki sarayına hamle düzenlediğini, saldırının peşi sıra alevli çatışmalar meydana geldiğini belirtti. Şerabi, direnç güçlerinin saldırıya gönül rahatlığı koyduğunu, olayda Husilerden 33, HDG’den bir şahısnin yaşamını kaybettiğini açıkladı. Sözcü, dü taraftan da onlarca şahısnin yaralandığını ifade etti.

Öte taraftan domestik kaynaklar, Husilerin Taiz’de sivil yerleşim yerlerine düzenlemiş olduğu saldırılarda aralarında benzeri kadının da bulunmuş olduğu dört şahısnin yaşamını kaybettiğini aktardı.

Uzun müddet siyasal istikrarsızlığın yaşandığı Yemen’de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, mart ayında ülkede yönetime ilişkin birliklerle çatışan Husilerin ilerleyişini bloke etmek düşüncesince operasyon başlatmıştı. Husiler ile dalavere yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar çeşitli şehirlerde bitmeme ediyor. Husiler kalın sık sivil iskân yerlerine saldırılar düzenliyor.

Muhabir: Zeynep Hilal Karyağdı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler