Ana sayfa / Haberler / Yeni İçişleri Bakanı Selami Altınok Oldu

Yeni İçişleri Bakanı Selami Altınok Oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamış olduğu cedit hükümette en nazarıitibar calip kişi İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok oldu. Altınok, cedit kabinede İçişleri Bakanı namına fariza alacak.

İÇİŞLERİ EFKAN ALA’YA EN YAKIN İSME EMANET

Efkan Ala’ya en benzeyen adlardan önde gelen Selami Altınok, çelimsiz müddette yükselişiyle nazarıitibar çekiyor. Altınok, 2013 seneında yöntemsizlik ve algı operasyonları sonrası fariza meydana getirdiği Aksaray Valiliği’nden Hüseyin Çapkın’ın namına İstanbul Emniyet Müdürü namına getirdi. 16 Şubat 2014 tarihinde Resmi Gazete’de piyasaya çıkan kararname ile tarz valisi oldu.

SELAMİ ALTINOK KİMDİR?

Selami Altınok, (d. 1966, Narman, Erzurum) 1988 seneında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden çıkışlı olmuştur. Sırasıyla Akkışla Kaymakam Vekilliği, Almus, Güroymak, Erciş, Terme ve Serik Kaymakamlıkları, Erzurum İl hususi İdaresi Genel Sekreterliği yapmıştır. Ağustos 2012 gün ve 2012/3511 Saseneı Kararname ile Aksaray Valisi namına tayin edilmiş 16 Şubat 2014 tarihinde Resmi Gazete’de piyasaya çıkan kararname ile tarz valisi olmuştur. 16 Aralık 2013 tarihinde meydana getirilen yöntemsizlik ve algı operasyonu kararı görevden tahsil edilen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın namına vekaleten atandı. 16 Şubat 2014 tarihinde Resmi Gazete’de piyasaya çıkan kararname ile tarz valisi olmuştur. Evli ve 3 bebek sahibidir.

hakkında admin

Bunda Bakın

Görgü tanığı dehşeti anlattı!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği ve 2 polisin şehit düştüğü bombalı saldırı büyük hasara yol açtı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir