iletisim_formu Banner

Son Yorumlar

Yerli Uçak Yapacak Özel Şirket, Ortaklık Kurduğu Kamu Şirketinden Ayrıldı

Yerli Uçak Yapacak Özel Şirket, Ortaklık Kurduğu Kamu Şirketinden Ayrıldı

Yerli yolcu uçağı projesinde resmiyet kazandıracak kontrat amaçlı görüşmeler devam ederken , projenin önderliğini yapacak kamu ağırlıklı şirket ile STM yollarını ayrdı . Yerli yolcu uçağı projesinde sürpriz bir gelişim yaşandı . Projeye resmiyet kazandıracak kontrat amaçlı görüşmeler devam ederken , projenin önderliğini yapacağı açıklanan kamu sermayesi ağırlıklı şirket STM ( Koruma Teknolojileri Mühendislik ) […]

21 Kasım 2015 Cumartesi - 24 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerli Uçak Yapacak Özel Şirket, Ortaklık Kurduğu Kamu Şirketinden Ayrıldı
Yerli yolcu uçağı projesinde resmiyet kazandıracak kontrat amaçlı görüşmeler devam ederken , projenin önderliğini yapacak kamu ağırlıklı şirket ile STM yollarını ayrdı .
Yerli yolcu uçağı projesinde sürpriz bir gelişim yaşandı . Projeye resmiyet kazandıracak kontrat amaçlı görüşmeler devam ederken , projenin önderliğini yapacağı açıklanan kamu sermayesi ağırlıklı şirket STM ( Koruma Teknolojileri Mühendislik ) ile yollar ayrıldı .

ÖZEL ŞİRKET TEK KALDI

Böylece , Eren – Fatih Özmen çiftine ait SNC ( Sierra Nevada Corporation ) içerisinde kurulan TRJet şirketi projede yalnız kaldı . Uçakların bütün fikri ve sınai mülkiyet haklarının Koruma Sanayii Müsteşarlığı’na ( SSM ) ait olması prensibinde ise değişiklik yapılmayacağı öğrenildi .

İMZALAR ATILMIŞTI

Başbakan , Genelkurmay Başkanı ve Milli Koruma Bakanı’ndan meydana gelen Koruma Sanayii İcra Komitesi ( SSİK ) , SSM iştiraki meydana gelen STM’yi , 27 Nisan toplantısında aldığı kararla , projenin ana yüklenicisi olarak görevlendirmişti . Sonrasında STM de Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda 27 Mayıs’ta düzenlenen törenle SNC şirketiyle uzlaşma zaptı imzalamıştı .

‘EN AZ 50 UÇAK SİPARİŞ EDİLMELİ’

TRJet , yerli uçak projesine resmiyet kazandıracak kontratın imzalanması öncesinde , imalatın başlangıç mertebesi amaçlı kamudan en az 50 uçak siparişinin verilmesini bekliyor . SSM’nin kontrata ” Uçağın parçalarının kocaman bölümü ( iddiaya göre yüzde 70 ) Türkiye’de üretilsin ” koşulunu koymak aradığı , TRJet şirketinin bunun için soğuk baktığı öğrenildi .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPortal Kodlayan: Özer Gül

Ankara Burun Estetiği  Rahim Filmi Migren Ameliyatı timthumb
kanal7news.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haberler çeşitli kaynaklardan alınarak siteye konmuştur.
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır.
Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı kanal7news.com sorumlu tutulamaz...
Uygunsuz ve yanlış olarak düşündüğünüz makale varsa iletişimden bizimle irtibata geçenilirsiniz.
Haberler